З ініціативи міського голови Ігоря Чайки у Ковелі відбувся семінар з обговорення законодавчих засад застосування касової техніки. До обговорення долучилося понад 80 господарюючих суб’єктів, котрі здійснюють підприємницьку діяльність у територіальній громаді. У розмові взяли участь начальник Ковельської ДПІ Ігор Костюк, начальник відділу електронних сервісів ДПІ Наталія Устимук та заступник начальника управління економічного розвитку та торгівлі Лілія Барна. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.
У Ковелі підприємців поінформували про особливості застосування РРО
Ігор Чайка зауважив, що ця зустріч покликана врегулювати питання, які на сьогодні турбують людей. Він подякував податківцям за уже проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу та запросив усіх до конструктивного діалогу.

Представники Головного управління ДПС у Волинській області у режимі ZOOM спочатку поінформували платників про вимоги до застосування РРО, відтак – відповідали на конкретні запитання підприємницької спільноти Ковельської громади.
У Ковелі підприємців поінформували про особливості застосування РРО
Упродовж майже двогодинного діалогу підприємці мали можливість навести проблемні ситуації, що виникають під час проведення готівкових розрахунків, та отримати детальні відповіді на питання щодо відкриття-закриття касової зміни, розрахунків у режимі офлайн тощо.
У Ковелі підприємців поінформували про особливості застосування РРО
Відповідаючи на запитання щодо труднощів з придбанням касових апаратів, завідувач сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна запропонувала представникам бізнесу скористатися можливостями програмних РРО.

«Сучасна зручна альтернатива касовим апаратам – програмний РРО, який Державна податкова служба пропонує безкоштовно. Обслуговування програмних РРО не вимагає значних фінансових витрат, а якісна робота ПРРО залежить від наявності Інтернет-зв’язку», – зазначила Олена Нікотіна.

У Ковелі підприємців поінформували про особливості застосування РРО
Детальна інструкція та наочні матеріали, зокрема відео роз’яснювального характеру, про те, як правильно зареєструвати програмний РРО, доступні широкому загалу на вебпорталі ДПС України у банері «Програмні РРО».

Зареєструвати програмний РРО можна в онлайн-режимі, а онлайн передача (отримання) даних робить процес готівкових розрахунків і звітування швидким, комфортним та необтяжливим.

Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року вступили в дію нові вимоги щодо застосування касової техніки усіма господарюючими суб’єктами, крім першої групи спрощеної системи оподаткування.

Управління економічного розвитку та торгівлі