Президенту України
Володимиру Зеленському

Голові Верховної Ради України
Руслану Стефанчуку

Прем’єр-міністру України
Денису Шмигалю

Секретарю Ради національної безпеки і оборони України
Олексію Данілову


ЗВЕРНЕННЯ
щодо створення системи національного спротиву


У час, коли біля українських кордонів зосереджено понад 100 тис. військових Російської Федерації, сотні одиниць бронетехніки, надзвичайно важливо зміцнити територіальну оборону. Про це повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Органи місцевого самоврядування Законом «Про основи національного спротиву» визначені як ключові виконавці програм національного спротиву і створення системи територіальної оборони.

В умовах реальних загроз національній безпеці України необхідно виділити ресурси та пришвидшити роботу зі створення системи територіальної оборони як в частині організаційного, так і матеріально-фінансового забезпечення.

Без фінансового, ресурсного забезпечення інститут територіальної оборони не зможе працювати. Місцеві бюджети не здатні самостійно покрити видатки на територіальну оборону, на підготовку національного спротиву.
Звернення обранців громади щодо створення системи національного спротиву
Бюджети виснажені зростанням цін на енергоносії, соціальними виплатами, епідемією коронавірусної хвороби, порятунком хворих, забезпеченням лікарень, виплатами для медиків.

В Державному бюджеті на 2022 рік закладено занадто оптимістичні показники доходів місцевих бюджетів. Уряд запланував рекордні доходи місцевих бюджетів на 2022 рік обсягом в 630 млрд. грн., з них 437 млрд.грн. – власні доходи місцевих бюджетів.

Особливо кризова ситуація – на районному рівні. Згідно з ст.14 Закону, обласні та районні ради забезпечують у межах відповідних видатків місцевих бюджетів належне фінансування заходів територіальної оборони місцевого значення, сприяють створенню добровольчих формувань територіальних громад.

На жаль, у районних бюджетах немає коштів навіть на забезпечення діяльності самих рад; виключення районних бюджетів з системи горизонтального вирівнювання позбавляє районні ради реально брати участь у заходах територіальної оборони. Це означає, що реалізація Закону «Про основи національного спротиву» зі створення системи територіальної оборони може бути повністю провалена, коштів на відповідні програми немає.

У цьому зв’язку ЗВЕРТАЄМОСЬ до Вас – необхідно терміново розробити проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з метою фінансового забезпечення виконання Закону «Про основи національного спротиву».

На час розробки і прийняття комплексного рішення ВАЖЛИВО підтримати проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” щодо збільшення видатків на оборону та зміцнення обороноздатності держави (6542 від 24.01.2022). Ним, зокрема, встановлюється обов’язок Кабінету Міністрів України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом забезпечити виділення з резервного фонду Державного бюджету України 300 млн. гривень для потреб організації територіальної оборони.

Місцеві бюджети вже у І кварталі мають отримати кошти для створення системи національного спротиву. Бездіяльність у цих умовах неприпустима.

У час смертельної загрози з боку держави-агресора – Російської Федерації ми ЗАКЛИКАЄМО всі державницькі сили до консолідації, до припинення політичних воєн.
Сьогодні і органи державної влади, і органи місцевого самоврядування, і армія, громадянське суспільство – в одному окопі. І лише разом стримаємо ворога.

Прийнято на сімнадцятій сесії міської ради 27 січня 2022 року