1. Головна
  2. Новини
  3. Невакциновані працівниці закладів освіти Ковеля та Люблинця відсудили понад 90 тис грн за відсторонення від роботи

Невакциновані працівниці закладів освіти Ковеля та Люблинця відсудили понад 90 тис грн за відсторонення від роботи

У Ковелі працівники закладів освіти, які не вакцинувалися від COVID-19, судилися через вимушене відсторонення від роботи.
Невакциновані працівниці закладів освіти Ковеля та Люблинця відсудили понад 90 тис грн за відсторонення від роботи
Про це пише Район.Ковель, з посиланням на рішення Ковельського міськрайонного суду, які оприлюднили 7 лютого.

Зазначається, що вчителька зарубіжної літератури у школі №2 міста Ковеля, яка працює тут з 1994 року, звернулась в суд з позовом до навчального закладу про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, допущення до роботи та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

У суді жінка переконувала, що в листопаді 2021 року вона з грубим порушенням її конституційного права на роботу з боку відповідача, яке полягало в тому, що позивача постійно незаконно вимагали на роботі медичну інформацію щодо вакцинації від респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, та обмежили права працівника щодо повноцінної роботи.

8 листопада їй вручили наказ Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 про відсторонення від роботи з підстав відсутності щеплення від респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2. Наказ мотивований тим, що оскільки у позивача відсутнє відповідне щеплення, то, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров`я України, відповідач відсторонює позивача від його роботи без збереження заробітної плати.

На думку вчительки – це було незаконно, необґрунтовано, передчасним та таким, що порушує її конституційне право на працю і переконувала, що оскільки вакцинація від COVID-19 є добровільною, не включена законом до переліку обов'язкових, тому відсторонення від роботи через відсутність щеплення суперечить нормам законодавства про охорону здоров`я та порушує її право на працю.

Тому жінка в суді вимагала стягнути зі школи №2 на свою користь середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу за період з 8 листопада 2021 року по дату постановлення рішення у справі.

У свою чергу представники школи №2 просили суд відмовити в задоволенні позову і опиралися на вимоги частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Наказу Міністерства охорони здоров`я «Про затвердження Переліку професій, виробництва та організацій, працівники яких підлягають обов`язковому профілактичному щепленню».

Зрештою суд ухвалив повністю задовільнити позов вчительки зарубіжної літератури зі школи №2 і визнав незаконним та скасував наказ про відсторонення від роботи, також допустив її до роботи та призначив стягнути середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу. З закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 міста Ковеля за незаконне відсторонення з 8 листопада по 4 лютого стягнули 40823 гривень, з яких мають відрахувати податки та інші обов`язкові платежі. Зі школи також стягнули судовий збір у сумі 908 гривень.

До суду також звернулися дві невакциновані працівниці дитсадків.

Вихователька, яка з 2005 року працює у Люблинецькому дитсадку, відсторони від роботи 8 листопада. У її справі суд частково задовільнив прохання про визнання незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи, стягнути середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу. Суд скасував наказ про відсторонення і повернув її до роботи вихователькою і стягнув з Люблинецького дитсадка 29376 гривень – середній заробіток за час незаконного відсторонення, а також 908 гривень судового збору.

В аналогічному позові помічниці вихователя закладу дошкільної освіти комбінованого типу №14 (ясла-садочок) «Перлинка» міста Ковеля суд ухвалив скасувати наказ про відсторонення і допустив жінку до роботи. Також з дитсадка №14 стягнули на користь помічниці виховательки 22142 гривень – середній заробіток за час незаконного відсторонення від 8 листопада по 4 лютого.

#Освіта

Коментарі

Читайте також