Як відомо, нині триває шоу «Голос країни». У ньому нещодавно взяла участь ковельчанка, Ярина Солоненко, колишня учениця школи №1. Про талановиту дівчину розповіли на шпальтах газети «Вісті Ковельщини» від 10 лютого 2022 року №6.
У шоу «Голос країни» бере участь ковельчанка Ярина Солоненко
…Одного весняного, надзвичайно сонячного ранку, коли всі дерева стояли в білому пишному вбранні, Ярина із бабусею Надією вирішили побувати на своїй дачі. П’ятирічна Яринка із захватом вдивлялася у цю красу, а бабуся полола грядки.

Весняний день рік годує. Отож, крім них, було ще багато людей на своїх грядках. Маленька дівчинка швидко залізла на розлогу яблуню і зручно вмостилася серед пахучих квітів. Раптом бабуся й сусіди почули гарний, дзвінкий дитячий голосок, який лився серед мальовничої краси. Всі погляд звели на дівчинку на яблуні, яка співала, а бабуся здивовано запитала: «Це ти, Яринко, так співаєш?».
Коли пішла вона до школи, то батькам порекомендували віддати її в Ковельську школу мистецтв. Зі своїми батьками Ярина обрала інструмент – бандуру. А гри на цьому інструменті її навчала прекрасний педагог Надія Федорівна Балака.
У шоу «Голос країни» бере участь ковельчанка Ярина Солоненко
Найактивнішу участь брала Ярина у заходах району та міста. Була переможницею конкурсу «Срібні дзвіночки». В 2014 році міський голова вручив їй Подяку. Також має грамоти і дипломи.

Закінчивши школу мистецтв, успішно склала екзамени і вступила на навчання до Луцького коледжу ім. Стравінського – по класу «Бандура». Незмінним чудовим вчителем її була талановита бандуристка Ірина Дмитрівна Дмитрук.
Ярина активно розпочала свою творчу діяльність, скрізь встигала. Брала активну участь у різних концертах, конкурсах, фестивалях, виборювала призові місця. Чотири роки була солісткою капели бандуристів «Срібні струни Волині».

Побувала на фестивалях народного мистецтва. У Чехії представляла Україну.

В 2018-2019 р. р. нагороджена дипломами як переможець Всеукраїнського конкурсу-огляду за програмою «Нові імена України», – за високий мистецький хист та виконавчуя1майстерність. Відзначена дипломами І і ІІ ступенів на 23-му і 24-му Всеукраїнському конкурсі гри на народних інструментах «Провесінь» (український фонд культури, голова Борис Олійник, м. Кіровоград).

Коледж закінчила з «відзнакою» і відразу поступила в Київську консерваторію, клас — “Бандура”. В даний час вона є студенткою ІІІ курсу цього закладу. В Києві працює у магазині одягу.

Талановита дівчина пише слова пісень і покладає їх на музику, а тоді виконує («У полоні літа», «Тільки твоя», «Забери», «Час», «Скажи мені правду», «Будь мені птахом», «Слова», «Світ»). Має надію, що колись це буде альбом.
У шоу «Голос країни» бере участь ковельчанка Ярина Солоненко
Не так давно Ярина давала інтерв’ю на телеканалі «Аверс». На відборі до телешоу «Голос країни», потрапила у сотню найсильніших. Старанно готувалася до виступу, і 23 січня ми її побачили на сцені. Більше ста тисяч коментарів надійшло після виступу, в яких люди дуже гарно відгукуються про її спів.

Гени музичного обдарування виявилися у третьому поколінні від прадіда Івана Степановича Бойчука, який був надзвичайно талановитим. Грав на скрипці, баяні, піаніно, мав гарний голос. Працював в Тойкутській школі вчителем історії, але завжди керував учнівським хором. У школі навчав учнів гри на музичних інструментах.

Ця здібна дівчина і надалі буде займатися своєю улюбленою справою, — писати, співати і грати, добиватися успіхів у мистецтві. У цьому її підтримують мама, тато, брат і уся родина. Донька пишається своїм батьком, який захищав нашу Україну на Сході. Пишається дідусем і бабусею Надією, яка завжди привітно її зустрічає і проводжає пухкими пирогами та різними смаколиками.
Щасти тобі, Яринко!

Валентина ПОВХ,
Заслужений працівник культури України.