1. Головна
  2. Новини
  3. Реєстрація місця проживання відтепер можлива онлайн без візиту до ЦНАП

Реєстрація місця проживання відтепер можлива онлайн без візиту до ЦНАП

Реєстрація місця проживання відтепер можлива без візиту до ЦНАП. Про це інормують на сторінці Центру надання адмінпослуг м. Ковеля у фейсбук.
Реєстрація місця проживання відтепер можлива онлайн  без візиту до ЦНАП
26.11.2021 року Президентом України підписано Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», який набрав чинності 1 грудня 2021 року, крім окремих положень.

Закон запроваджує інститут декларування місця проживання в електронній формі, але зберігає також можливість подачі заяви про реєстрацію місця проживання і в паперовій формі. Проставляння штампів (відміток) у паспортах робить не обов’язковим лише за бажанням заявника.

Відтепер громадяни мають можливість обирати між двома способами подання інформації про місце проживання – декларуванням чи реєстрацією місця проживання.

Щоб скористатися послугою онлайн, тобто без зайвого візиту до ЦНАП, потрібно зайти в застосунок Дія, у списку послуг обрати послугу “Місце проживання” та заповнити заяву. Власник житла повинен підтвердити запит і дати дозвіл на реєстрацію у житловому приміщенні.

Дані про нове місце проживання та інформація про зняття з попереднього місця проживання з’являться в реєстрі автоматично.

Послуга надається протягом однієї доби.

Довідково: Декларування місця проживання особи – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

#ЦНАП

Коментарі

Читайте також