Реформа профтехосвіти знову торкнеться Ковеля

На Волині триває оптимізація галузі професійно-технічної освіти, яка передбачає об’єднання малокомплектних закладів з більшими центрами. Про це говорили 22 січня під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Зокрема, за словами начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної, реформування дозволяє вилучити із мережі малокомплектні заклади з контингентом менше 400 осіб, оптимізувати використання фінансових, кадрових, навчальних ресурсів, підвищити імідж закладів ПО, забезпечити доступ учнів до якісної професійної освіти.

Що ж стосується конкретних заходів реформування, то у 2017 році, відповідно до Плану розвитку професійно-технічної освіти на 2017-2020 роки, створено 2 заклади нового типу: Ковельський центр ПТО шляхом приєднання ПТУ №5 м. Ковеля до Ковельського профліцею та Нововолинський центр ПТО шляхом приєднання ПТУ № 11 м. Нововолинська до Нововолинського ВПУ.

У цьому році планується до новоутвореного Ковельського ЦПТО приєднати ПТУ №22 смт. Луків. У ньому здобувають фах 260 студентів. Це дасть змогу утворити багатогалузевий центр професійної освіти з чисельністю 850 осіб.

Крім того, Володимир-Волинське професійне училище буде реорганізоване у центр профтехосвіти для понад тисячі студентів. До нього приєднають Оваднівський професійний ліцей. На базі Колківського училища має бути створено багатогалузевий центр профтехосвіти. В нього увійде Маневицький професійний ліцей. Тут оптимізація згуртує близько 800 студентів.

Також під час наради Людмила Плахотна повідомила, що сотні робітничих вакансій на Волині зараз вільні. Більше того, професійно-технічні навчальні заклади теж мають проблеми з наповненістю, адже кількість студентів зменшилася майже на півтори тисячі.

#Освіта

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Щоб ковельським діткам в садках було комфортно

Щоб ковельським діткам в садках було комфортно
Про хороші умови для малечі дбають впродовж року: ремонтують, фарбують, утеплюють, модернізують, оновлюють. Нині дошкільні навчальні заклади Ковеля відвідують понад 3 тисячі дітей.