27 січня відбудуться акції протесту одразу на декількох пунктах пропуску. Можливі ускладнення руху. Про це пише інформаційно-рекламний сайт vsetutpl.com

Уже не вперше цього року на польсько-українських прикордонних пунктах пропуску неспокійно. Протести, блокування дороги і, як наслідок, довгі черги на кордоні – результат запровадження в Україні з 1 січня нових митних правил. Цього разу протестувальники анонсували на 27 січня (суботу) перекриття доріг на декількох пунктах пропуску. Тож із чого все почалося і чого очікувати далі?

Запровадження нових митних правил з 1 січня 2018 року
Саме із прийняттям і запровадженням нововведень у митному законодавстві, почалися акції протесту на пунктах пропуску. Якщо раніше з Польщі можна було привезти товару не більше, аніж на 500 євро без сплати мита, то відтепер людина, що була відсутня на території України менше, ніж 24 години, може безкоштовно (тобто без сплати мита) завозити в Україну товари вартістю не більше 50 євро і вагою не більше 50 кілограм.

Згідно з новим законом, без мита і далі можна ввозити товар до 50 кг та до 500 євро. Однак для цього тепер за кордоном необхідно провести не менше 24 годин, тобто щонайменше добу. А новий візит до Польщі за покупками на суму більше, ніж 50 євро, можна буде здійснити лише через три дні.

Саме це стало суттєвою перешкодою для багатьох людей, чий бізнес напряму пов'язаний із закупівлею товарів у Польщі. Так званий "човниковий бізнес", який раніше був основним джерелом доходів для мешканців прикордонних сіл, в силу прийнятих нових митних правил стає неможливим. А за законами фізики, будь-яка дія викликає протидію.

Протести на українсько-польських пунктах пропуску
Перші акції протесту одразу на декількох пунктах пропуску відбулися 10 січня. Саме тоді вранці перед пунктами пропуску "Шегині – Медика" та "Рава-Руська – Гребенне", а також у с. Роснівка (близько 10 км. перед пунктом пропуску "Краковець – Корчова") люди зійшлись на мирні акції протесту.

Декілька годин люди ходили по пішохідному переході, перекриваючи таким чином проїзд. Рух транспортних засобів тимчасово було сповільнено, однак кожні 30 хв протестувальники пропускали по 10 автомобілів. Станом на 15:00 год акції протесту на всіх пунктах пропуску все ж припинили.

На цьому протести не закінчилися. Спочатку організатори акцій протесту оголосили про намір блокувати пункти пропуску у понеділок, 22 січня. Однак акцію вирішили перенести на суботу.

Відтак, у суботу, 27 січня, протестувальники мають намір на цілий день перекрити дороги до головних пунктів перетину кордону. Протести заплановані на ПП "Шегині – Медика", "Краковець – Корчова" та "Рава-Руська – Гребенне". Про це повідомив один з організаторів перекриття пунктів пропуску виданню ZAXID.NET.

Наразі ситуація з невдоволенням населення через прийняті митні правила є невирішеною. Мешканці прикордоння обіцяють безстрокову акцію протесту, якщо парламент не скасує ці поправки.


#перекриття_ковель #блокування_дороги #перекриття_люблинець #акція_блокуваннятраси