1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельчанин Богдан Івашко створив програму для DDos-атак на ресурси окупантів

Ковельчанин Богдан Івашко створив програму для DDos-атак на ресурси окупантів

Відома французька газета Le Monde у матеріалі про боротьбу українців з агресором на кіберфронті згадала ковельчанина Богдана Івашка, який створив програму для DDos-атак на ресурси окупантів. Про це розповідає інтернет-видання "Волинь".
Ковельчанин Богдан Івашко створив програму для DDos-атак на ресурси окупантів
Застосунок, який написав наш земляк, називається Death by a 1000 needles («Смерть від тисячі голок»). У цьому словосполученні передано саму суть DDos-атак. Адже це напад на комп’ютерну систему за допомогою величезної кількості зовнішніх запитів. А в результаті атаковане устаткування не може відповісти користувачам, або відповідає настільки повільно, що стає фактично недоступним.

Нині програму пана Богдана використовує IT-армія України.

У коментарі для «Волині» програміст розповів, що коли розпочалася війна, він проживав у відносно безпечному регіоні країни й відчував комплекс «того, хто вижив».

– Мені не давало спокою те, що я в нормальних умовах, а інші страждають. За кілька днів зрозумів, що шок і тривога — ​це зовсім не продуктивно й потрібно щось робити. Помітив, що люди активно займаються DDos-атаками. Але це все реалізовувалося через пабліки: тим, хто хотів долучитися до такої боротьби, варто було за ними стежити й виконувати певні інструкції. Вирішив написати програмку, яка автоматично буде брати із серверів інформацію, які атаки потрібно проводити і куди вони мають бути спрямовані. Відповідно тепер цей процес зводиться до того, що людині варто лише запустити у декілька кліків застосунок, - зазначає програміст.

Богдан Івашко каже, що ідея створити такий інструмент – ​не його. Запит на цю програму вже був, а він зумів його успішно реалізувати.

Після того, як Death by a 1000 needles стала доволі популярною, з волинянином зв’язалися представники IT-армії України. Вони попросили додати певний функціонал, а згодом опублікували програму з інструкціями на своїх ресурсах.

Нині кожен українець з комп’ютером може долучитися до атак на сайти агресорів. Наприклад, батько нашого героя Степан Михайлович також користується застосунком сина.

Він розповів, що Богдан зі шкільних років «горів» програмуванням і вже на другому курсі навчання в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського влаштувався у всесвітньо відому компанію-гіганта комп’ютерних ігор Ubisoft.

Нині ж програміст з Волині займається питаннями кібербезпеки. Каже, що у мирний час згодиться Death by a 1000 needles для того, щоб перевіряти стійкість комп’ютерних систем до DDos-атак.

Леонід ОЛІЙНИК.

#ВійнаЗросією

Коментарі

Читайте також