Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради у 2022 році запрошує територіальні громади долучитися до обласного дослідницького-експериментального проєкту «Соціальне дерево». «Павловнія в агробізнесі Волині».
Фермерські господарства громади запрошують до участі в проєкті «Соціальне дерево»
Адреса: 43006 м. Луцьк вул. Ківерцівська, 9б Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради.

Довідки за телефоном: 0669207923 (Потапчук Валерій Дмитрович – заступник директора ВОЕНЦ).

Павловнія – як продукт вирощування в Україні для потреб забезпечення деревиною та використання як енергетичного ресурсу (біопаливо) тільки набуває обертів. Цьому виду агробізнесу у нашій країні приблизно 5 років. Вже тривалий час Іспанія, Італія, Румунія, Болгарія, Німеччина та інші держави вирощують у себе павловнію та мають з цього прибуток. У Китаї, звідки походить ця культура, засаджено 3,5 млн гектарів площ.

Мета поєкту: започаткувати її вирощування в агробізнесі у територіальних громадах Волині. Проводити дослідження різних сортів. Довести рентабельність вирощування у фермерських господарствах.

Шляхи реалізації: для втілення проєкту розроблений план, за яким буде здійснюватись робота, що передбачає догляд, проведення дослідницької, фенологічної обробки спостережень та вирощування розсади найбільш оптимальної для подальшого впровадження у господарствах Волині.

Кінцевий результат для громади:
• освоєння земельних площ, які не використовуються;
• створення нових робочих місць;
• вирощування деревини для потреб, у перспективі — на реалізацію;
• використання, як енергетичної сировини для опалення приміщень соціальної сфери (дитячі садки, школи, будинки культури, медичні заклади і т.д.);
• впровадження бджільництва, як складової ведення агробізнесу (з одного гектара площі за сезон цвітіння – 400-700 кілограмів меду);
• використання листя, як білкового, калорійного корму для тваринництва.

Властивості деревини: павловнія відноситься до м’яких порід деревини. Є найбільш легкою в світі. Використання можливе для виготовлення виробів, що контактують з водою (човни, лижі, сноуборди). Деревина добре захищена від грибків, процесів гниття. Використовується як енергетичний ресурс. Палети з павловнії можуть сприяти вирішенню енергетичної кризи.


Валентина Остапчук, директор Волинського обласного
еколого-натуралістичного центру


Джерело - офіційний сайт Ковельської міської ради