1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію

У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію

У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію з видалення коралоподібного каменя та гемангіоми нирки (нефролітотомія) лапароскопічним методом. Про це повідомляють на сторінці Ковельського МТМО у фейсбук.
У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію
68-річний пацієнт звернувся до фахівців центру ендоурології Ковельського МТМО зі скаргами на домішки крові у сечі. Чоловіку пів року тому було проведено дистанційну літотрипсію каменя лівої нирки, проте стався рецидив.

Обстеження на комп’ютерному томографі показали наявність в нирці коралоподібного каменя розміром 38х28 мм та доброякісного пухлинного утвору до 3 см в діаметрі з неоднорідним кровотоком у центрі, який знаходився на судинній ніжці лівої нирки.

З метою виключення аневризми гілок лівої ниркової артерії було зроблено селективну нефроангіографію, яка підтвердила втрату зв’язку нирки з артерією.

Досить рідкісна патологія, яку діагностували у пацієнта, потребувала двох складних і небезпечних для життя оперативних втручань. Бригадою фахівців у складі професора Сергія Шамраєва, лікарів-урологів Мирослави Гаврилюк та Марії Рідченко було успішно проведено симультанну операцію. Вона тривала 3,5 години (термін теплової ішемії – 14 хв.) і потребувала не лише високотехнологічного обладнання, а й вміння, знань та злагоджених дій операційної бригади. Наша команда успішно впоралася із завданням!

Через три маленьких проколи хворого одночасно позбавили пухлини та каменя в нирці! Пацієнт почувається добре та уже виписаний додому.
- Пишаємося колегами та бажаємо пацієнту міцного здоров’я! Порятунок життя людей - вагомий внесок у нашу Перемогу!, - зазначає у дописі генеральний директор медичного об'єднання Валентин Вітер.
У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операціюУ Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операціюУ Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію

#КовельськеМТМО

Коментарі

Читайте також