1. Головна
 2. Новини
 3. Депутати Ковельської міськради виступають за заборону діяльності УПЦ МП в Україні

Депутати Ковельської міськради виступають за заборону діяльності УПЦ МП в Україні

На двадцять третій сесії міської ради 28.06.2022 року депутати Ковельської міської ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, начальника Волинської обласної військової адміністрації та вірян Української православної церкви Московського патріархату. Про це інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.
Депутати Ковельської міськради виступають за заборону діяльності УПЦ МП в Україні
Українська православна церква московського Патріархату (УПЦ МП), як частина російської православної церкви (РПЦ) для російської федерації, яка здійснює воєнну агресію проти України, практично є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Діяльність Української православної церкви (Московського патріархату) (далі – УПЦ МП) носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра» росія цинічно використовує УПЦ ПМ і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють).

Перед вторгненням в Україну путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають», і це був один із аргументів про «необхідність навести лад в Україні».

Православна церква в росії не є церквою як такою, це певний департамент у справах релігій російської держави, а позиція РПЦ та персонально патріарха кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха РПЦ кіріла з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священників УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати Ковельської міської ради, звертаємося до:

• Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України з проханням прийняти та підписати Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;

• начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка з проханням звернутися до Міністерства юстиції України з питання скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Ковельської міської територіальної громади;

• вірян УПЦ МП на Волині відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть можливість збудувати єдину православну незалежну українську церкву.#СесіяМіськоїРади #Депутати #ВоєннийСтан #ВійнаЗросією

Коментарі

 • Людина, яка в шоці від статті!!
  УПЦ "провадить розкольницьку політику!?!?!"
  Ви нічого не переплутали?!?! УПЦ храми, може відбирає???!!!
  "Носить антидержавницький характер та антиукраїнський"??? Це як? Тим, що молиться за Україну і її воїнів та допомагає біженцям чи збирає гуманітарну допомогу?!?!
  Читаю статтю, і незнаю з чого ви берете всю цю інформацію- брехню!!!!
  P.S Всі ми любимо нашу неньку-Україну і є патріотами своєї держави!!!
  Відповісти
  • Максим
   Яка брехня? Подуріли зовсім? упц мп це єдина брехня, якою вас годують! Тільки дурні не побачать це! Бюджет моспархату формується в Україні, а верхівка мп відверто закликають знищити нашу країну! батюшки російських церков тільки і мріють щоб прийшли окупанти! Вони не признають цілісність нашої держави, створюють ненависть між людьми. Назавжди заборонити!
   Відповісти
 • Мері
  Жах просто, а куди йти в політичну церкву? До людей які проклинають односельчан?
  Відповісти
 • Іван
  Шлях до миру - одна церква і мова! Хто не погоджується - валіть до орків і живіть рабами!
  Відповісти

Читайте також