Відтепер немовлятам у пологовому будинку Ковельського МТМО проводитимуть неонатальний скринінг на виявлення 21-го рідкісного генетичного захворювання! Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

Донедавна кожна дитина в пологовому будинку проходила скринінг лише на 4 спадкових захворювання. До переліку додали хвороби, які можна вилікувати на ранньому етапі життя дитини, зокрема й спінальну м’язову атрофію.
Діагностику спадкових захворювань у новонароджених розширено!
Вірогідність, що немовля має спадкову чи вроджену хворобу, доволі низька. Проте вона існує. І лише за умови вчасної діагностики та лікування малюк у майбутньому зможе ходити, бігати, дихати й повноцінно розвиватися!

Забір крові проводять у перші два дні життя немовляти та передають на дослідження. Для пологового будинку Ковельського МТМО таке обстеження буде проводити КНП «Львівський обласний клінічний перинатальний центр». Процедура скринінгу для пацієнтів є безкоштовною!
Діагностику спадкових захворювань у новонароджених розширено!
Про результат дослідження батьків інформують лише у випадку, якщо існує загроза здоров’ю дитини. На запитання, які можуть виникнути у майбутніх матусь чи породіль під час перебування у пологовому будинку Ковельського МТМО, відповість лікар-неонатолог.

Бажаємо малюкам рости здоровими під мирним небом на радість батькам, на гордість Україні!

Валентин Вітер, генеральний директор Ковельського МТМО