Олена Вальчук, директор ліцею імені Олени Пчілки, нещодавно повернулась з міжнародних освітянських форумів, де взяла участь в ІІІ з’їзді Європейської асоціації освітян та Генеральній Асамблеї Європейської асоціації директорів шкіл. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

Олена Іванівна входить до складу правління Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені Гімназії України» та є віцепрезидентом цієї організації. Вона разом з президентом ВГУ Ярославом Турянським зі Стрия та віцепрезидентом Тетяною Жорницькою з Одеси і представляли Україну на саміті, що проходив столиці Ірландії місті Дубліні.
Директор ковельського ліцею представляла Україну на міжнародних освітянських форумах в Ірландії
На зустріч прибули керівники національних Асоціацій з 18 держав. Представники нашої країни виступили перед учасниками з’їзду Європейської асоціації освітян, показали відеофільм про сучасну ситуацію в Україні, розповіли колегам про стан справ в освітянській галузі.

У ході зустрічі також отримали чимало нових знань для подальшої роботи. Зокрема, науковці представили результати досліджень в організації індивідуальної траєкторії учня (персональний шлях розвитку здібностей, особистісних якостей і психічних процесів дитини) та інклюзивного навчання в школах Ірландії, змішаного навчання та ефективного освітнього середовища.
Директор ковельського ліцею представляла Україну на міжнародних освітянських форумах в Ірландії
За словами Олени Вальчук, важливою подією для них також стала участь у Генеральній Асамблеї Європейської асоціації директорів шкіл, де українцям вдалось бути дуже переконливими. Презентуючи діяльність Асоціації, звернули увагу присутніх на особливості організації освітнього процесу у наших школах під час війни та висловили свої пропозиції щодо співпраці з колегами з Європи.

Приємним бонусом для української делегації — єдиної Асоціації керівників шкіл підтверджено членство в Асамблеї та запрошено на черговий саміт в Осло (Норвегія), що відбудеться 25 квітня 2023 року. Також детально обговорили участь великої делегації ВГУ на з’їзді у Дубровнику (Хорватія) – 24 – 27 жовтня 2023 року.
«Нас дуже тепло приймали всі закордонні колеги. У своїх виступах вони підтримали Україну та побажали якнайшвидшої Перемоги, адже ніхто з них в ній не сумнівається. А ми з кожним днем стаємо міцнішими та сильнішими», – поділилась спогадами від поїздки Олена Іванівна.