Міністерство освіти та науки України повідомило, що для учнів 4 та 9 класів цьогоріч скасували складання державної підсумкової атестації. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

– 7 січня 2023 року Міністерство юстиції України повернуло заюстований наказ МОН про скасування ДПА. Таким чином, у цьому році учні 4 і 9 класів державну підсумкову атестацію складати не будуть, – про це повідомив в соціальних мережах Міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, найближчим часом Верховна Рада також ухвалить закон про скасування ЗНО і для учнів 11 класів. Після закінчення школи вони складатимуть вступні випробування у форматі національного мультипредметного тесту.

Обов’язковими предметами будуть – українська мова й математика. Один предмет – на вибір. Торік серед обов’язкових – була історія України.

Додамо, в Україні минулого року через повномасштабне вторгнення окупантів для учнів 11 класів було скасовано зовнішнє незалежне оцінювання – замість нього школярі складали національний мультипредметний тест.