У Ковелі в межах програми EU4Business реалізовується проєкт зі створення нових експортно-логістичних можливостей для бізнесу. У його рамках відбулось засідання фокус-групи за участі молоді, підприємців, внутрішньо переміщених осіб, представників влади. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.
У Ковелі реалізовують проєкт зі створення нових експортно-логістичних можливостей для бізнесу
Виконавці проєкту Станіслав Трошин та Дмитро Рой вивчали потреби та очікування місцевих підприємців.

Усе це відбувається у Ковелі та інших містах-залізничниках, партнерах проєкту – Здолбунів, Жмеринка, Коростень.

Заплановані активності будуть проходити упродовж 6 місяців. Вони допоможуть у розробці стратегії щодо створення нових можливостей для малого і середнього бізнесу з повним врахуванням локальної специфіки, яка є у кожному з цих міст. Розпочали з дослідження.

Фокус-групи допомагають зрозуміти, що всіх об’єднує у підприємництві, чого не вистачає і як це треба реалізувати.

Зокрема, засідання у Ковелі показало, що мешканці громади хочуть бути дотичними до процесів, які відбуваються, вони самі мають пояснити, раціоналізувати, чому це важливо для них. До прикладу, розробка концепції розбудови індустріального парку, який передбачає цей проєкт, на думку учасників фокус-групи, має пройти громадське обговорення.

Серед інших завдань проєкту – проведення бізнес-інкубатору для підприємців-початківців, зокрема, для ВПО, ветеранів ССО та АТО, інших груп, що потребують додаткового представництва.

Планується облаштування спеціалізованих робочих місць для підтримки МСП в ЦНАПах громади та у партнерських містах-залізничниках.

Важливою частиною проєкту стане консультування та допомога підприємцям в оформленні заявок на отримання кредитів за європейськими програмами під низький відсоток в українських банках – партнерах, державних грантів на розвиток підприємництва в містах-залізничниках.

Нагадаємо, що Ковель став учасником проєкту, що фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і виконується в Україні німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Громада Ковеля створить підґрунтя для нових експортно-логістичних можливостей для малого і середнього підприємництва. Локальними партнерами з реалізації ініціативи виступають Ковельська міська рада та ГО “Південна стратегія розвитку”.