Вчора мамі захисника Тетяні Майданській вручили нагороду її сина Віталія Заічко – відзнаку «Хрест Корпусу» (посмертно) від ДУК “Правий сектор”. Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.
Мамі бійця «Правого сектору» вручили нагороду її сина Віталія Заічко
Спеціально для цього у Ковель з Хмельницького приїхав боєць добровольчого корпусу «Правий сектор» Олександр Чорний, у якому воював Віталій з 2014 року.

Мама прийшла на зустріч з військовим та міським головою Ігорем Чайкою з речами, які залишились від її сина. А їх зовсім небагато – іконка, браслет. А ще у неї є запис розмови її Віталія, його пісні.

Розповідає, що син був дуже творчою людиною, любив музику. Закінчив Ковельську школу мистецтв по класу скрипки, далі навчався в Запорізькому музичному училищі. Був активістом, поїхав на Майдан, де познайомився з майбутніми побратимами і вступив до добровольчого корпусу. На фронті отримав контузію, проходив реабілітацію у лікарні.

– Я йому казала, ти уже не їдь. А відповідь була така: Мене мої хлопці кличуть. І не можна було його відмовити, – каже пані Тетяна.
Мамі бійця «Правого сектору» вручили нагороду її сина Віталія Заічко
Після того він знову повернувся у зону бойових дій. Помер 1 квітня 2019 року. Йому було лише 38. У Віталія також залишились дружина та діти.

За словами Олександра Чорного, вони довго не могли знайти маму свого побратима, щоб вручити нагороду, бо у них різні прізвища. Допоміг сайт міської ради, де був номер «гарячої лінії». Нещодавно зателефонували — і сьогодні вони уже в Ковелі.

– Спасибі за сина. Він був одним з перших, хто став на захист України у 2014. Віталій добровільно пішов боронити державу. Він був справжнім патріотом своєї країни, – зазначив військовий.

Жінка переконана, що у них в родині така любов до України від діда-прадіда:
«Колись мій дідусь Феодосій Майданський казав: Танічка, ти побачиш, що прийде такий час, що українська мова буде дуже модною, і для всіх буде честю нею розмовляти. Віталій був вихований на книжках, на українській літературі, козацьких піснях. Тому він так свято вірив і боровся за Україну. Дякую Вам за світлу пам’ять про мого сина та всіх хлопців, які полягли за Україну».
Мамі бійця «Правого сектору» вручили нагороду її сина Віталія Заічко