У сьогоднішньому зверненні міського голови Ігоря Чайки,яке він розмістив на своїй сторінці у Фейсбук, йдеться про муніципальну варту та її повноваження. Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

Перше. Що таке муніципальна варта?

Муніципальна варта — це не приватна армія. Не підрозділ патрульної поліції. І аж ніяк не “охорона мера”, як про те пишуть недобросовісні коментатори.
Це – структурний підрозділ виконавчого комітету Ковельської міської ради. Про намір його створити я зазначав ще у своїй передвиборчій програмі. І саме за такий відділ в структурі виконавчих органів депутати міської ради проголосували ще в грудні 2020 року. Резонне питання: може ми тут, у Ковелі, вигадуємо велосипед, коли говоримо про такий підрозділ? Та ні. Муніципальні варти створені та успішно діють в багатьох містах і громадах України. Наприклад, у найближчому до нас Володимирі. Може це не відповідає нашому європейському вибору? Також – ні. Бо у сусідній Польщі, для прикладу, зразкова муніципальна варта. То може і нам варто скористатися можливостями децентралізації, досвідом сусідів та спробувати самим контролювати порядок та благоустрій в місті?
Роз’яснення міського голови Ігоря Чайки щодо муніципальної варти та її повноважень. Відео

Друге. Функції муніципальної варти.

Оскільки єдиного закону про муніципальну варту в Україні досі немає, повноваження та функції таких підрозділів у різних містах відрізняються. У травні минулого року депутати міської ради затвердили “Правила благоустрою територій населених пунктів Ковельської територіальної громади”. Контроль за виконанням цих правил нашого співжиття ми й хочемо, в першу чергу, покласти на муніципальну варту. Муніципали також стежитимуть за дотриманням правил паркування, за чистотою парків, за стихійною торгівлею, появою незаконних прибудов, МАФів і таке інше. Переконаний: це допоможе нам краще забезпечувати чистоту та порядок у нашому місті та населених пунктах громади. Зауважу: зараз представники муніципальної варти проводять лише роз’яснювальні роботи, знайомлять людей з правилами благоустрою. І така просвітницька місія триватиме не менше двох місяців з моменту створення відділу.

Третє. Штатний розпис і керівник муніципальної варти

В структурі муніципальної варти – 4 штатні одиниці. В тому числі керівник відділу, посада якого довгий час була вакантною. До повномасштабної війни ми ретельно шукали кандидатів і провели конкурс. Але тоді відгукнувся лише один кандидат — ковельчанин, компетенцій якого виявилося замало, аби обіймати цю посаду. Зрештою, нещодавно керівником відділу призначено 37-річного Сергія Мазурова. Він переїхав до Ковеля з окупованого Бердянська, має вищу юридичну та економічну освіту, науковий ступінь “кандидата економічних наук” та досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Зауважу, що по прибуттю в Ковель, в жовтні минулого року Сергій став на облік у військкомат і пройшов перевірку відповідних органів.
На посадах старших інспекторів працюють двоє ковельчан, які з перших днів війни добре зарекомендували себе у складі нашого ДФТГ.

Четверте. Фінанси

На одному з інтернет-майданчиків Ковеля зазначають, що з вільних залишків коштів міського бюджету, які маємо на початок бюджетного року, “на виконком виділяється 1 мільйон 450 тисяч гривень”, і що ці кошти, зокрема, “спрямують на функціонування муніципальної варти”. В такий спосіб формується хибна думка, що на утримання муніципальної варти ніби-то потрібно майже 1,5 млн. Але з пояснювальної записки фінансового управління щодо запропонованих змін до бюджету громади на 2023 рік (документ є у відкритому доступі) чітко видно, що для муніципальної варти з цієї суми передбачено лише 75 400 гривень на придбання уніформи та частина бюджетних призначень – близько 280 тисяч гривень на придбання меблів та обладнання (загальна сума цих видатків по виконкому – 598 900 гривень). Тобто, по факту на функціонування муніципальної варти спрямують, зокрема, 355 тисяч гривень, а не 1,5 мільйона, як це зазначають експерти з маніпуляцій.

Тож, шановні ковельчани! Я закликаю вас уважно читати документи, ставити запитання, коли вам щось не зрозуміло, аналізувати відповіді та не робити висновків з кричущих заголовків. На жаль, є люди, які бачать сенс своєї діяльності у перекручуванні фактів, продукуванні недовіри та сумнівів. Нам же потрібно шукати діалог, конструктив і працювати на перемогу та благоустрій нашого міста і громади, не відкладаючи життя на потім.

Слава Україні!