На офіційному сайті міської ради муніципальна варта Ковельської громади періодично буде інформувати ковельчан щодо певних вимог Правил благоустрою територій населених пунктів Ковельської територіальної громади.

У цій статті мова піде про малі архітектурні форми, тимчасові споруди та взагалі об’єкти інфраструктури, які функціонують з торговельною, побутовою, соціально-культурною чи іншою метою. Про це повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Перше і найголовніше: всі вищеперелічені об’єкти мають відповідати документам, які встановлюють право користування земельною ділянкою (відповідно до вимог Земельного кодексу України) з відповідним цільовим призначенням та паспортам прив’язки. Копії даних документів, в обов’язковому порядку, власники даних об’єктів мають зберігати в приміщенні цих об’єктів для надання їх представникам відділу муніципальної варти під час проведення перевірок. У разі встановлення об’єкту без вищезазначених документів, буде підніматися питання про його демонтаж.

Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.

З метою забезпечення максимально доступного користування територіями загального користування особами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами.

Кожна стаціонарна тимчасова споруда має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.

При розміщенні тимчасової споруди мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення тимчасової споруди на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.

Біля кожної тимчасової споруди встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника.

Не допускається користування тимчасовими спорудами, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.

Стежте за оновленням інформації: повідомлятимемо вам про головні вимоги правил благоустрою та порядок їхнього дотримання.

Ми змінимо наше місто, якщо разом будемо стежити за його чистотою!

Муніципальна варта Ковельської громади