У Ковелі розпочав роботу публічний Геопортал містобудівного кадастру Ковельської територіальної громади. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.
Геопортал містобудівного кадастру Ковельської територіальної громади: вся геопросторова інформація на одній карті
Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук міський голова Ігор Чайка.

Що таке геопортал?

Геопортал – це точна і детальна карта території, на яку нанесена інформація про різні об’єкти громади.

Наприклад, про розміщення рекламних конструкцій; малих архітектурних форм; про земельні ділянки комунальної власності, доступні в оренду; інвестиційні пропозиції тощо.

Інтернет-ресурс з повною та актуальною картографічної інформацією дещо схожий на електронну Google-карту території, але наповнений “під ключ”.

Передумови створення Геопорталу

Геопортал – це ще один крок нашої громади в напрямку відкритості та прозорості.

Ми почали працювати над створенням геопорталу з літа 2022 року. За цей час проконсультувалися з IT-спеціалістами компанії SoftPro, відсканували паперові документи та карти, провели просторову прив’язку картографічних матеріалів, оцифровуємо масиви даних і додаємо їх на портал.

Нас надихає європейський досвід міст. Так Львів успішно працює над геопорталом вже 6 років і має десятки тематичних карт і шарів, а ми – лише на початку шляху й наповнюємо базові модулі свого ресурсу.

На геопорталі Ковельської територіальної громади будуть доступні дані про:

- реєстр звернень громадян;

- адресний реєстр – точні назви вулиць та номери будівель;

- містобудівну документацію – розгорнута інформація про генеральний та детальні плани територій;

- паспорти прив’язок тимчасових споруд;

- про об’єкти зовнішньої реклами.

Геопортал дає можливість, поступово, модуль за модулем, робити доступними різні дані з прив’язкою до карти.

Наприклад, додати модуль для обліку зелених насаджень, або про розміщення інженерних мереж.

Кому та чим буде корисний геопортал?

Для органів місцевого самоврядування геопортал стає ефективним інструментом для моніторингу за розвитком громади та планування подальшого розвитку.

Онлайн-ресурс дає наочну інформацію про проблеми на окремих локаціях та допоможе приймати оптимальні містобудівні рішення.

Для мешканців громади це дасть змогу довідатися, наприклад, про законність встановлення рекламного щита чи МАФу на конкретній локації. Цю інформацію ви також можете перевірити на геопорталі. Швидко, зручно, без записів, звернень та черг до профільних підрозділів міської ради.

Для бізнесу та інвесторів.

Власник автосервісу, який хоче відкрити бізнес на території громади, зможе отримати необхідні дані на геопорталі, щоб визначитися з локацією для такого будівництва.

Інвестор, який планує придбати нерухомість на території нашої громади, може перевірити на геопорталі інформацію про потрібну земельну ділянку.

Геопортал Ковельської територіальної громади деякий час працюватиме у тестовому режимі.

Тож, ковельчани, запрошуємо вас ознайомитися з можливостями ресурсу, який стане корисним та зручним інструментом нашої співпраці у розвитку громади: https://geo.kowelrada.gov.ua/.