Кабінет Міністрів постановою від 18.04.2023 №340 змінив порядок призначення соціальних виплат, а також субсидій до:

• Порядку призначення і виплати державної допомоги сімʼям з дітьми від 27.12.2001 № 1751;

• Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сімʼям з дітьми від 27.12.2001 № 1751;

• Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сімʼї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги від 22.07.2020 № 632;

• постанови «Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану» від 07.03.2022 № 215;

Ухваленими змінами:

1. Врегульовано механізм подання документів для призначення допомоги при народженні дитини громадянам, у яких під час тимчасового перебування за межами України народилась дитина, і вони продовжують перебувати за кордоном. Для призначення допомоги при народженні такі особи надсилають до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) заяву та видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

2. Надано право на призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, щодо яких наявна заборгованість роботодавця зі сплати ЄСВ.

3. Застосовано єдиний підхід до врахування матеріального та майнового стану при призначенні допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги одиноким матерям і житлових субсидій. Зокрема, у разі проведення отримувачами зазначених видів держпідтримки платіжних операцій.

4. Врегульовано механізм звернення за призначенням допомоги малозабезпеченим сім’ям у разі відмови особи зі складу сім’ї від отримання паспорта у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

Світлана Созонік, заступник начальника управління соціального захисту населення