Починаючи з 2009 року у Ковелі діє відділ ведення Державного реєстру виборців. До того часу інформація про ковельчан (їх особисті дані та адреси проживання) зберігалися у кількох організаціях — відділенні тодішньої міліції, РАЦСі, у двох РЖКП та міграційній службі. Саме тому досить частими були різного роду проблеми зі списками виборців, оскільки інформація була розпорошена та не завжди точна.

Сьогодні відділ ведення Державного реєстру виборців веде постійну роботу із внесення та вилучення зі списків громадян, які згідно закону мають право голосу, тобто є виборцями. Вносять прізвища молодих людей, яким виповнилося 18 років та громадян, які переїхали в Ковель з інших міст чи країн. А також вилучають зі списків померлих осіб та тих, хто виїхав з міста, змінивши місце свого проживання офіційно.

Станом на 1 січня 2018 року у Ковелі зареєстровано 50 тисяч 258 виборців. Вони проживають у 7 534 будинках на 291 вулиці.

Торік кількість виборців у Ковелі зросла в порівнянні з 2016 роком на 558 осіб. Натомість знято з реєстрації майже дві тисячі ковельчан (в тому числі понад 700 у зв'язку зі смертю).

Як повідомляють у відділі ведення Державного реєстру виборців, з початку ведення Реєстру (тобто починаючи з 2009 року) кількість виборців у базі даних зменшилась загалом на 3 тисячі.

До обов'язків відділу також входить підготовка документів щодо зміни меж виборчих дільниць у Ковелі, про що інформується Центральна виборча комісія. Наразі в місті 33 виборчих дільниці, з яких 3 — спеціальні (лікувальні установи та виховна колонія).

Межі виборчих дільниць змінюються лише з причини внесення нових даних. Адже Ковель розбудовується досить швидкими темпами - під житлову забудову виділяються сотні земельних ділянок. Таким чином на карті міста з'являються нові вулиці. До речі, у 2017 році у Ковелі зареєстровано 10 нових вулиць та провулків. Тому нові помешкання ковельчан, у яких вони офіційно реєструються та проживають, вносять до відповідних виборчих дільниць.#РеєстрВиборців #НовіВулиці