У Ковелі розробляється Положення про громадський бюджет міста. З такою пропозицією до міського голови Олега Кіндера звернулися представники громадської організації “Майдан Гідності”, ініціативна група мешканців Ковеля. Свою підтримку громадській ініціативі та готовність надати необхідну консультативну допомогу в листі до міського голови висловив й Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії. Про це пише секретар міської ради Віра Федосюк на своїй сторінці у Фейсбук.

Долучитися до розробки документу й висловити своє бачення міська влада запропонувала Громадській раді при Ковельській міській раді, яка є колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні справами місцевого значення. Але, на жаль, відповіді не отримали.

Для врахування громадської думки під час формування та реалізації програми місцевого значення, на яку спрямовуватимуться бюджетні кошти, міська влада підтримала ініціативу мешканців та провела першу зустріч зацікавлених сторін для обговорення подальших спільних дій щодо розробки відповідного Положення чи Програми, вивчення досвіду інших міст у цьому напрямку.

Секретар міської ради Віра Федосюк звернула увагу присутніх на те, що в Ковелі уже існує єдина система місцевих петицій, завдяки якій ковельчани можуть висловлювати ту чи іншу пропозицію та розраховувати на підтримку мешканців міста, а відтак — і на її впровадження. А те, що просять небайдужі мешканці, це - громадський бюджет або, як його ще називають - бюджет участі, бюджет громадських ініціатив, в якому передбачається співфінансування на громадські ініціативи.

Наразі є чимало питань, які необхідно вивчити та знайти оптимальне рішення. Зокрема, яким чином проходитиме реєстрація та голосування за ініціативу (через систему петицій чи буде створено інший інтернет-ресурс), яку максимальну суму коштів можна буде залучити з міського бюджету, в якому співвідношенні будуть співфінансуватись ініціативи з громадою та бюджетом, обиратиметься одна чи кілька ініціатив та інше. Варто розробити відповідне Положення, де буде чітко прописано поетапні кроки — від самої ініціативи (її реєстрації, оформлення документів), до процедури голосування та відбору ініціатив, їх реалізації, контролю за використанням коштів та виконаними роботами.

Начальник відділу економічного розвитку та торгівлі Михайло Долінський вважає, що треба створити систему громадських ініціатив, яка буде спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалювати якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть розвитку соціальних інновацій в Україні. Забезпечити, якомога менше “оббивання порогів” міської влади, мешканцями міста для реєстрації та подачі громадських ініціатив. Організація надання послуги фізичним особам в інтегрованому вигляді дистанційно - через Інтернет, та інші засоби.

Тож роботи щодо започаткування в Ковелі Програми підтримки громадських ініціатив ще багато. Наразі приймаються та розглядаються різні пропозиції, вивчається досвід інших міст та напрацьовується положення про громадський бюджет.


#ГромадськийБюджет #МіськийБюджет #Депутати #ВіраФедосюк