Революція Гідності: Ковель - Київ. Фотоспогади ковельчан

Революція Гідності сколихнула Україну хвилею нечуваного патріотизму, показала важливість єдності, національної ідеї. Важко було повірити, що у мирній країні проливається кров. 18 лютого 2014 року у Києві почалися масові розстріли мітингувальників. Цього дня на майдані Незалежності, в Будинку профспілок, на Інститутській та Грушевського загинуло понад 20 осіб.

За кілька днів кількість жертв сягнула понад сотню. Найстаршому було 83 роки, наймолодшому - лише 17. Їхні імена назавжди залишаться в пам'яті людей і на сторінках трагічної та водночас героїчної історії України.

У перші дні після трагічних подій молитвою та сотнею запалених свічок вшанували «Небесну сотню» у Ковелі. На центральній площі біля Будинку рад громада міста помолилась за упокій душ загиблих у столиці людей.

У Ковелі було створено штаб національного спротиву, координатором якого була Віра Федосюк. У місті проходили численні загальноміські віче, мітинги, було створено громадське формування з охорони порядку. Патріотичні ідеї та прагнення до мирного врегулювання ситуації разом із ковельчанами підтримав і міський голова Олег Кіндер.

Впродовж зими 2013-2014 років перебували в Києві в епіцентрі подій і сотні ковельчан. Координатором Майдану від Волині був Михайло Гетьман. Наші мешканці не лишались осторонь. Ковельчани відкрито заявляли про свою позицію. Збирали кошти та гуманітарну допомогу.

Серед земляків на майдані у Києві був і ковельчанин Володимир Мовчан. 20 лютого 2014 року, під час подій на Інститутській куля снайпера влучила йому в голову. За його життя та здоров’я майже 2 роки боролися лікарі в Україні, Польщі та США. Після тривалого лікування та реабілітації Володимир знову мешкає з родиною у Ковелі. Указом Президента України його нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Згодом у Ковелі на честь Небесного Легіону назвали центральну площу міста. Нині вона - площа Героїв Майдану. На ній відбуваються найбільш значимі для громади урочисті події.

В місті облаштували стелу пам'яті героям Небесної сотні. На її місці нині височить пам'ятник борцям за волю й незалежність України. Пам’яті загиблих у Києві в 2014 році присвячена й тематична експозиція у Ковельському історичному музеї, де представлені фотографії, документи і матеріали, що відображають хронологію подій на Майдані.

2014 рік. Київ


Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: