Революція Гідності: Ковель - Київ. Фотоспогади ковельчан

Революція Гідності сколихнула Україну хвилею нечуваного патріотизму, показала важливість єдності, національної ідеї. Важко було повірити, що у мирній країні проливається кров. 18 лютого 2014 року у Києві почалися масові розстріли мітингувальників. Цього дня на майдані Незалежності, в Будинку профспілок, на Інститутській та Грушевського загинуло понад 20 осіб.

За кілька днів кількість жертв сягнула понад сотню. Найстаршому було 83 роки, наймолодшому - лише 17. Їхні імена назавжди залишаться в пам'яті людей і на сторінках трагічної та водночас героїчної історії України.

У перші дні після трагічних подій молитвою та сотнею запалених свічок вшанували «Небесну сотню» у Ковелі. На центральній площі біля Будинку рад громада міста помолилась за упокій душ загиблих у столиці людей.

У Ковелі було створено штаб національного спротиву, координатором якого була Віра Федосюк. У місті проходили численні загальноміські віче, мітинги, було створено громадське формування з охорони порядку. Патріотичні ідеї та прагнення до мирного врегулювання ситуації разом із ковельчанами підтримав і міський голова Олег Кіндер.

Впродовж зими 2013-2014 років перебували в Києві в епіцентрі подій і сотні ковельчан. Координатором Майдану від Волині був Михайло Гетьман. Наші мешканці не лишались осторонь. Ковельчани відкрито заявляли про свою позицію. Збирали кошти та гуманітарну допомогу.

Серед земляків на майдані у Києві був і ковельчанин Володимир Мовчан. 20 лютого 2014 року, під час подій на Інститутській куля снайпера влучила йому в голову. За його життя та здоров’я майже 2 роки боролися лікарі в Україні, Польщі та США. Після тривалого лікування та реабілітації Володимир знову мешкає з родиною у Ковелі. Указом Президента України його нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Згодом у Ковелі на честь Небесного Легіону назвали центральну площу міста. Нині вона - площа Героїв Майдану. На ній відбуваються найбільш значимі для громади урочисті події.

В місті облаштували стелу пам'яті героям Небесної сотні. На її місці нині височить пам'ятник борцям за волю й незалежність України. Пам’яті загиблих у Києві в 2014 році присвячена й тематична експозиція у Ковельському історичному музеї, де представлені фотографії, документи і матеріали, що відображають хронологію подій на Майдані.

2014 рік. Київ


Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: