Двоє учениць ліцею імені Олени Пчілки проведуть навчальний рік у Німеччині та Італії
Дві учениці ковельського ліцею імені Олени Пчілки стали переможницями міжнародного відбору та отримали можливість провести 2026/2027 навчальний рік за кордоном у межах «Програми обміну».
Проєкт започаткували завдяки співпраці Асоціації відроджених гімназій України, Асоціації керівників шкіл Італії та громадської організації Intercultura з Італії. Цього року участь у програмі отримали семеро українських школярів: четверо навчатимуться в Італії, ще троє — у Німеччині.

Учасники програми матимуть можливість не лише навчатися у європейських школах, а й ближче познайомитися з культурою інших країн. Вони проживатимуть у місцевих родинах та отримуватимуть підтримку волонтерів і фахівців.
Як повідомила директорка ліцею імені Олени Пчілки Олена Вальчук, на конкурс подали заявки 22 учні з різних областей України. Відбір передбачав заповнення аплікаційних форм і подання необхідних документів до офісу Інтеркультури. Після попереднього етапу 12 учасників запросили на співбесіду, яка відбулася 1 травня.
Інтерв’ю проходило англійською мовою, а кожному конкурсанту відводили до 15 хвилин. Комісія оцінювала мотивацію учасників, рівень успішності, цілеспрямованість, готовність долати труднощі, реалістичність очікувань, відкритість і розуміння цілей участі у програмі.
За результатами відбору до програми Intercultura на 2026/2027 навчальний рік перемогу здобули двоє ковельчанок — Софія Слюсар та Ксенія Дарчин.


Проєкт започаткували завдяки співпраці Асоціації відроджених гімназій України, Асоціації керівників шкіл Італії та громадської організації Intercultura з Італії. Цього року участь у програмі отримали семеро українських школярів: четверо навчатимуться в Італії, ще троє — у Німеччині.

Учасники програми матимуть можливість не лише навчатися у європейських школах, а й ближче познайомитися з культурою інших країн. Вони проживатимуть у місцевих родинах та отримуватимуть підтримку волонтерів і фахівців.
Як повідомила директорка ліцею імені Олени Пчілки Олена Вальчук, на конкурс подали заявки 22 учні з різних областей України. Відбір передбачав заповнення аплікаційних форм і подання необхідних документів до офісу Інтеркультури. Після попереднього етапу 12 учасників запросили на співбесіду, яка відбулася 1 травня.
Інтерв’ю проходило англійською мовою, а кожному конкурсанту відводили до 15 хвилин. Комісія оцінювала мотивацію учасників, рівень успішності, цілеспрямованість, готовність долати труднощі, реалістичність очікувань, відкритість і розуміння цілей участі у програмі.
За результатами відбору до програми Intercultura на 2026/2027 навчальний рік перемогу здобули двоє ковельчанок — Софія Слюсар та Ксенія Дарчин.

«Попереду рік нових відкриттів: діти не просто вивчатимуть мови, а зануряться у культуру, побут та ритм життя європейських однолітків і будуть амбасадорами нашої культури. Важливо пам’ятати, що в Німеччині та Італії вони будуть “голосом” України та рідного міста, а їхні успіхи й активність — це найкраща презентація нашої незламності.
Ми вдячні за підтримку та співпрацю нашим партнерам з Європи. Проєкт «Програма обміну» є яскравим прикладом того, як міжнародна співпраця в галузі освіти може створювати мости діалогу та надії навіть у складні історичні моменти», — зазначила Олена Вальчук.

