Що робити із самовільно збудованими в охоронній зоні сараями ковельчан? Проблему намагалися вирішити депутати

Керівництво УВКГ «Ковельводоканал» просить депутатів посприяти у вирішенні проблеми щодо знесення самовільно збудованих сараїв в межах охоронної зони першого поясу свердловин №25 та №27, що у районі вул. Володимира Кияна. Про це пише секретар міської ради Віра Федосюк на своїй сторінці у Фейсбук.

Куди подіти домашніх тварин, яких люди утримують в самовільно збудованих господарських спорудах, що підлягають знесенню, оскільки зведені в охоронній зоні артезіанських свердловин? З таким питанням і проханням вирішити проблему мешканці мікрорайону вулиці Володимира Кияна звернулися до міської влади та прийшли на засідання житлово-комунальної депутатської постійної комісії, яка відбулась під головуванням Вадима Ткачука.

Обговорення питання було надто емоційним. Кожна сторона — директор “Ковельводоканалу”, депутати міської ради та мешканці, обмінялися думками та пропозиціями, проте до вирішення проблеми так і не дійшли.

Нагадаємо, що Ковельське УВКГ "Ковельводоканал" попередив мешканців району вул. Брестська, вул. Володимира Кияна, селища Льонзаводу та с. Вербка Ковельського району, котрі отримують воду від насосної станції по вул. Володимира Кияна, що обмежить постачання води через загрозу забруднення підземних джерел питної води.

На земельній ділянці, яка є охоронною зоною артезіанських свердловин №25 та №27, є самовільно збудовані сараї декількох жителів багатоповерхівок, що знаходяться поруч. Там вони тримають домашніх тварин, що категорично заборонено робити в охоронній зоні. Ці господарські споруди підлягають негайному знесенню. Проте, незважаючи на неодноразові звернення управління водоканалу, власники усіляко перешкоджають їх знесенню, не розуміючи всю серйозність та небезпечність своїх дій. Адже є загроза забруднення підземних джерел питної води та потрапляння до централізованої системи водопостачання міста різного роду шкідливих речовин.

У разі, якщо законні вимоги “Ковельводоканалу” не будуть виконані, без питної води залишаться тисячі ковельчан.

Думки присутніх на комісії депутатів міської ради зводились до наступного: одні наполягають на дотриманні законодавства, інші зважають на суто людський аспект, оскільки власниками сараїв є переважно пенсіонери, котрі хочуть і надалі утримувати домашню живність, а збудувати господарські споруди у законний спосіб не мають можливості. Тому вимагають, аби влада віднайшла земельну ділянку в іншому місці для переміщення сараїв.

Надати земельні ділянки для ведення господарства, яке передбачає утримання домашніх тварин, міська влада не має законодавчих підстав. Тому виконати вимогу мешканців та вказати, куди вони можуть перенести сараї, неможливо. Тим більше, що багатоквартирна житлова забудова, яка згідно Генерального плану міста є у мікрорайоні вулиці Володимира Кияна, не передбачає розміщення там господарських споруд.

Як варіант вирішення проблеми, пропонувалося розглянути можливість надання цим людям земельних ділянок у садівничих масивах. Але поблизу їхніх помешкань таких немає. А вести господарство за кілька кілометрів від місця проживання пенсіонерів навряд чи влаштує. Крім того, ця процедура затягнеться в часі, а сараї треба зносити терміново.

Дехто з депутатів наполягав розглядати проблему в площині суто людських стосунків, зважати на життя пенсіонерів та їх складне матеріальне становище, яке змушує утримувати домашнє господарство. З цим погоджуються усі, але яким чином вирішити проблему, не порушуючи закон — поки невідомо. Була навіть пропозиція, аби міська влада звернулася до Дубівської ОТГ, територія якої межує з охоронною зоною, щоб ті розглянули можливість надати земельні ділянки під сараї ковельчан на своїй землі. Та знову ж таки питання — які законні важелі такого звернення? Чи може міська влада просити землю у Дубівської селищної ради під незаконне зведення господарських споруд ковельчан? Чим таке звернення пояснити? Співчуття до пенсіонерів та їх складне життя не є підставою для порушення закону. Тож навряд чи хтось наважиться скористатися службовим становищем та вчинити такі дії, аби допомогти пенсіонерам якимось чином самовільно побудувати господарські споруди в іншому місці. Тож поки питання залишається відкритим...

#Ковельводоканал #Благоустрій #ВіраФедосюк #Депутати

Читайте також

«Ковельводоканал» зупиняє роботу свердловини через самовільну забудову господарських споруд в охоронній зоні

«Ковельводоканал» зупиняє роботу свердловини через самовільну забудову господарських споруд в охоронній зоні
Власники "незаконних" сараїв відмовляються їх зносити. З 15 березня тисячі мешканців міста Ковеля та с. Вербка отримуватимуть воду за графіком.

Мереж централізованого водопостачання та водовідведення у Ковелі побільшало

Мереж централізованого  водопостачання  та  водовідведення у Ковелі побільшало
Впродовж двох років "Ковельводоканал" збудував чимало нових мереж. Це забезпечить екологічно чистою питної водою населення та сприятиме збереженню чистоти навколишнього середовища в місті.

Аварію на водогоні у Ковелі ліквідовано

Аварію на водогоні у Ковелі ліквідовано
Триває облаштування водопровідного колодязя та відновлювальні роботи на проїжджій частині. Впродовж дня рух автотранспорту на цій ділянці дороги має бути відновлений.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.