З метою охорони водних біоресурсів в період їх природнього відтворення вводиться заборона на лов всіх видів риби у всіх водосховищах, а також в озерах Волинської області — з 1 квітня по 10 червня. У всіх інших річках та їх кореневих водах — з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових — з 1 квітня по 30 червня.

Як виняток дозволене любительське рибальство однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку, або спінінгом в світлий час доби з берега. При цьому треба суворо дотримуватися норм вилову – до 3 кг/доба на людину. Риболовля в природних нерестовищах категорично заборонена. Місця природних нерестовищ встановлюються наказом Волинського рибоохоронного патруля.

У період нересту заборонено проводити днопоглиблювальні роботи, розчищення русел річок, пересуватися човнами, підводне полювання, лов раків.

За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил рибальства передбачено накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-170 грн.), і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 170-480 грн. ).

За грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (480-850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду передбачена також кримінальна відповідальність. У разі виявлення грубих порушень правил рибальства просимо повідомити інспектора рибоохоронного патруля (тел. 068 140 48 17) або інспектора охорони навколишнього природного середовища. Якщо порушення здійснюється в прикордонній смузі – можна повідомити найближчий відділ прикордонної служби.

Андрій Неридько,
Старший державний інспектор ОВБР
Волинського рибоохоронного патруля

#РибоохороннийПатруль #Турія