Яке майбутнє міського парку відпочинку імені Лесі Українки?

Останнім часом досить активно обговорюється громадськістю Ковеля, депутатами міської ради подальша доля Комунального підприємства “Ковельський міський парк культури і відпочинку імені Лесі Українки”.

Він був створений у 1985 році. Його площа становить 4,78 га. На території парку розміщений Ковельський історичний музей, літня естрада, дитяче містечко з атракціонами.

Аби прийняти виважене рішення, міська влада, зокрема відділ культури міськвиконкому, запропонували ковельчанам кілька варіантів розв'язання проблеми.

А проблема полягає у тому, що парк не має перспектив розвитку у такому форматі, який діє сьогодні. Основні прибутки комунальне підприємство отримувало від функціонування атракціонів. Більшість з них уже вичерпали свій ресурс і непридатні для використання. Деякі з них не будуть навіть представлятись на проведення технічного огляду. 

Виручених коштів від господарської діяльності ледве вистачає на заробітну плату двох працівників: директора і бухгалтера. У червні цього року завершується контракт у керівника і він не бажає його продовжувати. Нових атракціонів парк придбати не може, адже їх вартість стартує від мільйона гривень.

Проте варто нагадати, що впродовж останніх років дещо вдалось оновити «Містечко розваг». У 2015-2017 роках за кошти міського бюджету було придбано чотири нових атракціони. Крім того, у 2012 році за кошти благодійного фонду «Патріоти Волині» було облаштовано дитяче ігрове містечко, а навколо нього розмістилися казкові персонажі.

Та грошей від платних атракціонів для утримання парку в належному стані, а тим більше його розвитку, недостатньо.

За словами заступника міського голови Ігоря Прокопіва, можливі наступні варіанти розвитку подій: ліквідація комунального підприємства із подальшим облаштуванням різноманітних зон відпочинку  або ж виділення значних фінансових ресурсів з міського бюджету для оновлення містечка атракціонів.

Погоджується з цим і начальник відділу культури Вікторія Савлук. Вона каже, що вивчалась ситуація в інших містах. Один з варіантів — саме поділ території на певні зони. Це може бути активний відпочинок, ділянка для розміщення пересувних атракціонів та інше. Або ж - шукати інвесторів. 

Міський голова Олег Кіндер вважає, що сьогодні є потреба у створенні кращих умов для активного відпочинку та дозвілля ковельчан. У центральній частині міста немає території, де можна було б створювати додаткові майданчики відпочинку. А тому варто серйозно зайнятись поліпшенням уже існуючих та привести їх до ладу. Варто врахувати й такі аспекти як озеленення, благоустрій територій, продумане архітектурне рішення щодо центрального входу. Переконаний очільник громади.

Раритетні фото міського парку у Ковелі в 70-тих роках минулого століття (надані Ковельським історичним музеєм).

#МіськийПарк #Благоустрій #ОлегКіндер #МіськийБюджет

У Ковелі відремонтують постамент пам'ятника "Борцям за волю України"

У Ковелі відремонтують постамент пам'ятника "Борцям за волю України"
Зокрема, буде “вирізано” частину пошкодженої поверхні гранітних плит, а потім виконають оздоблювальні роботи, аби її перекрити.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: