Яке майбутнє міського парку відпочинку імені Лесі Українки?

Останнім часом досить активно обговорюється громадськістю Ковеля, депутатами міської ради подальша доля Комунального підприємства “Ковельський міський парк культури і відпочинку імені Лесі Українки”.

Він був створений у 1985 році. Його площа становить 4,78 га. На території парку розміщений Ковельський історичний музей, літня естрада, дитяче містечко з атракціонами.

Аби прийняти виважене рішення, міська влада, зокрема відділ культури міськвиконкому, запропонували ковельчанам кілька варіантів розв'язання проблеми.

А проблема полягає у тому, що парк не має перспектив розвитку у такому форматі, який діє сьогодні. Основні прибутки комунальне підприємство отримувало від функціонування атракціонів. Більшість з них уже вичерпали свій ресурс і непридатні для використання. Деякі з них не будуть навіть представлятись на проведення технічного огляду. 

Виручених коштів від господарської діяльності ледве вистачає на заробітну плату двох працівників: директора і бухгалтера. У червні цього року завершується контракт у керівника і він не бажає його продовжувати. Нових атракціонів парк придбати не може, адже їх вартість стартує від мільйона гривень.

Проте варто нагадати, що впродовж останніх років дещо вдалось оновити «Містечко розваг». У 2015-2017 роках за кошти міського бюджету було придбано чотири нових атракціони. Крім того, у 2012 році за кошти благодійного фонду «Патріоти Волині» було облаштовано дитяче ігрове містечко, а навколо нього розмістилися казкові персонажі.

Та грошей від платних атракціонів для утримання парку в належному стані, а тим більше його розвитку, недостатньо.

За словами заступника міського голови Ігоря Прокопіва, можливі наступні варіанти розвитку подій: ліквідація комунального підприємства із подальшим облаштуванням різноманітних зон відпочинку  або ж виділення значних фінансових ресурсів з міського бюджету для оновлення містечка атракціонів.

Погоджується з цим і начальник відділу культури Вікторія Савлук. Вона каже, що вивчалась ситуація в інших містах. Один з варіантів — саме поділ території на певні зони. Це може бути активний відпочинок, ділянка для розміщення пересувних атракціонів та інше. Або ж - шукати інвесторів. 

Міський голова Олег Кіндер вважає, що сьогодні є потреба у створенні кращих умов для активного відпочинку та дозвілля ковельчан. У центральній частині міста немає території, де можна було б створювати додаткові майданчики відпочинку. А тому варто серйозно зайнятись поліпшенням уже існуючих та привести їх до ладу. Варто врахувати й такі аспекти як озеленення, благоустрій територій, продумане архітектурне рішення щодо центрального входу. Переконаний очільник громади.

Раритетні фото міського парку у Ковелі в 70-тих роках минулого століття (надані Ковельським історичним музеєм).

#МіськийПарк #Благоустрій #ОлегКіндер #МіськийБюджет

У Ковелі відремонтують постамент пам'ятника "Борцям за волю України"

У Ковелі відремонтують постамент пам'ятника "Борцям за волю України"
Зокрема, буде “вирізано” частину пошкодженої поверхні гранітних плит, а потім виконають оздоблювальні роботи, аби її перекрити.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
240 грн.
Photo KovelX
1 700 грн.
Photo KovelX
17 500 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
90 грн.
Photo KovelX
55 грн.
Photo KovelX
85 грн.
Photo KovelX
75 грн.
Photo KovelX
50 грн.
Photo KovelX
100 грн.

Читайте нас також: