1. Головна
  2. Новини
  3. 30 молодих сімей отримали ключі від нових квартир у Ковелі

30 молодих сімей отримали ключі від нових квартир у Ковелі

30 червня тридцять молодих сімей отримали квартири у Ковелі за програмою Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. В урочистостях взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Савченко, міський голова Олег Кіндер, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний.

Цей будинок по вулиці Володимира Кияна, 70-Б — первісток державної програми «Житло для молоді» в Ковелі. Його зведення розпочалося ще у 2007 році. Проте терміни здачі в експлуатацію неодноразово переносилися.

Згодом його розділили на дві черги. Укінці 2013 року – здали першу чергу будинку. Не краща доля чекала і на будівництво другої черги, яке мали завершити ще у 2009 році. Але реалізувати плани не вдалося. Державних коштів виділялось недостатньо, або зовсім не передбачалось.

Міський голова Олег Кіндер неодноразово піднімав ці питання на різних рівнях, перед Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Влада Ковеля подавала пропозицію щодо внесення цього об’єкта до переліку інвестиційних програм (проектів), які можна було реалізувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Однак підтримки з цього приводу не отримала.

Розуміючи тривоги й сподівання молодих родин, які так чекали своїх осель, місто взяло на себе зобов’язання фінансово підтримати цю програму. Завдяки порозумінню з депутатським корпусом, наполегливій роботі відповідних структурних підрозділів виконкому впродовж останніх років вдалося цю справу зрушити з місця. Тримав на контролі хід робіт особисто міський голова, який проводив тут наради із забудовником, підрядниками, інвесторами, зацікавленими й відповідальними особами.

З 2015 по 2018 рік з місцевого бюджету на будівництво було спрямовано 10 млн 881 тис. гривень. За кошти інвесторів – майбутніх мешканців - а це майже 641 тис. гривень - оплачено придбання та встановлення газових та лічильників електроенергії, влаштування газових мереж, благоустрій прибудинкової території.

Привітали щасливих власників нових квартир високопосадовці з міста та області. Зокрема, міський голова Ковеля Олег Кіндер зауважив, що будинок здали завдяки плідній співпраці усіх гілок влади: "Сьогодні мені дуже приємно, що співпрацюють три гілки влади. Нам допоміг і народний депутат України Степан Івахів, за його сприяння на ці будинки прийшли державні кошти. Облдержадміністрація, в свою чергу, теж виділила кошти на закінчення першої та другої блок-секцій. Долучилися й органи місцевого самоврядування та міська рада. Власне, завдячуючи спільним зусиллям, ми його закінчили і здали в експлуатацію".

30 сімей, які отримали квартири, мали змогу взяти пільгові довготермінові кредити за державною програмою забезпечення молоді житлом. Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний повідомив, що в поточному році фонд вперше за останніх чотири роки має в Законі про державний бюджет достатнє фінансування, тому такі програми доступного житла й надалі розвиватимуть.

"Хочу привітати майбутніх новоселів, які житимуть в цьому будинку. Бажаю Вам миру й злагоди, нехай у Ваших домівках завжди лунає дитячий сміх, адже тут - 11 багатодітних сімей. У Волині є велике майбутнє – через зростання народжуваності. Тому, консолідуючи зусилля держаної влади та органів місцевого самоврядування ми повинні ще не один такий будинок побудувати," - зауважив посадовець та наголосив, що саме завдяки міській владі у Ковелі вдалось завершити це будівництво. "Однозначно, якби не правильна позиція місцевої влади і особисто голови Олега Кіндера, то цей будинок, напевно, зводився б ще не один рік". Також він вручив очільнику міста "Відзнаку за особистий внесок у розвиток молодіжного житлового будівництва".

Ключі до квартир вручив голова облдержадміністрації Олександр Савченко: "Я бачив історію цих будинків і радію, що 30 сімей мають сьогодні щастя, мають світле майбутнє. І дівчата вже напевно думають, де будуть вазончики, де будуть шторки. Ну а чоловіки думають, де на це все взяти кошти. То ж я Вам бажаю щастя".

За матеріалами офіційного сайту Ковельської міської ради та сторінки Олександра Савченка у Фейсбук.


#Довгобуд #ЖитлоДляМолоді #ОлегКіндер #Новобудова #ОлександрСавченко

Коментарі

Читайте також

Ще 30 молодих сімей стануть новоселами у Ковелі

Ще 30 молодих сімей стануть новоселами у Ковелі
До кінця року планується здача другої черги будинку по вулиці Володимира Кияна, 70-б. Усі роботи профінансовано з міського бюджету, а не з державного, як передбачалося в рамках Програми "Житло для молоді".