Пустощі дітей на воді, неуважність батьків та сміливість, якої додає спиртне: ковельські рятувальники розповіли про будні своєї роботи

Цьогоріч за безпеку ковельчан, які відпочивають на міському пляжі, відповідає п'ятеро рятувальників. Як повідомив начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки міськвиконкому Юрій Дідковський, на період з 1 травня до 30 вересня на рятувальному посту працюють додатково ще чотири матроси-рятувальники (один працює на постійній основі весь календарний рік).

Фінансування здійснюється за кошти міського бюджету згідно Програми організації рятування людей на водних об’єктах міста Ковеля в літній період 2017 -2019 років. Її було прийнято для попередження нещасних випадків, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах та захисту населення у надзвичайних ситуаціях.

Зауважимо, що у Ковелі є офіційно встановлене лише одне місце організованого літнього відпочинку населення - міський пляж на річці Турія між автомобільними мостами по вулиці Незалежності та по вулиці Сагайдачного.

Начальник рятувальної служби Анатолій Стасюк-Ткачук розповідає, що уже цього сезону трапилося два випадки, коли рятувальники надавали допомогу людям, яких у непритомному стані витягали з води (піднімали з дна водойми). Один з чоловіків літнього віку був напідпитку, іншому — пенсіонеру, раптово стале зле і він почав тонути.

Інших випадків, коли рятувальники надавали допомогу відпочиваючим на воді, Анатолій Хомович й перелічити не може. Каже, що їх досить багато. Хтось відпливає занадто далеко, не розрахувавши власні сили, інші (здебільшого діти та підлітки) бавляться у воді, забуваючи про власну безпеку, стрибають з мосту. Тож рятувальники пильнують усіх, хто перебуває у воді, особливо дітей. Роблять зауваження, розповідають про небезпеку, яку може нести неуважність та пустощі під час купання.

Анатолій Стасюк-Ткачук каже, що найбільше випадків, коли доводиться рятувати дорослих у стані алкогольного сп'яніння або дітей, батьки яких випивають на березі, а їхні чада у цей час без нагляду купаються.

Тож завдяки злагодженим діям професіоналів вдалося запобігти чималій кількості травмувань та загибелі людей.

Цього року рятувальників на пляжі п'ятеро, тож намагаються пильнувати за усіма щоденно, без вихідних. Але тільки з 9 до 21 години. Саме такий робочий графік працівників рятувальної служби.

Впродовж літнього сезону 2018 року летальних випадків на міському пляжі не зафіксовано. Проте у лютому рятувальники витягли з води місцевого рибалку, якого, на жаль, врятувати не вдалося.#Турія #Рятувальники #ЮрійДідковський

Читайте також