Понад чверть століття плідно співпрацює з Ковельським МТМО Мальтійська Служба Допомоги міст Шверте та Гаген (Німеччина). Започаткована в скрутні часи становлення Незалежності, систематична гуманітарна допомога «мальтійців» стала за минулі десятиліття неабияим підґрунтям не лише в збереженні, а й у розвитку соціальної сфери Ковельщини, та її медичної галузі, зокрема. Про це повідомляється на сторінці Ковельського МТМО у Фейсбук.

Якщо на початках гуманітарних місій перелік вантажів містив вкрай необхідні пацієнтам продукти харчування, одяг, перев’язувальні матеріали та медикаменти, то, згодом німецькі партнери постачали вже складніші вироби: лікарняні меблі, медичну апаратуру… Десятий рік невтомно «намотує» кілометри, допомагаючи пацієнтам у критичних ситуаціях, подарований Мальтійською Службою Допомоги міста Шверте реанімаційний автомобіль.

За останні роки рівень місцевої українсько-німецької співпраці в гуманітарній сфері набрав більш високої динаміки. Ковельське МТМО отримало апарати для ультразвукової діагностики (УЗД), укомплектовані різноманітними датчиками (в т.ч. два зонди для ендоорганного дослідження), сучасні операційні столи-трансформери, наркозні апарати, більше десятка ліжечок для немовлят, набори для надання невідкладної допомоги, негатоскоп. За сприяння «мальтійців» група ковельських лікарів пройшла стажування в клініці святої Марії у Шверте.

Ось і сьогодні черговий гуманітарний конвой Malteser Schwerte вирушив з німецької землі Північний Рейн-Вестфалія до українського Ковеля на Волині.

#МальтійськаСлужбаДопомоги #КовельськеМТМО