У рамках проведення Року боча на Волині відбулась фізкультурно-оздоровча гра з цього виду спорту

У рамках проведення Року БОЧА на Волині 16 липня громадська організація “Асоціація осіб з інвалідністю “ДОБРОДІЯ В ДІЇ” відвідала християнский відпочинок “Єдність” та провела фізкультурно-оздоровчу гру з БОЧА.

Уже багато років поспіль, в урочищі Фасти, християнский відпочинок “Єдність” збирає чимало людей з особливими потребами для відпочинку на природі та спілкування. Про це розповідає прес-секретар громадської організації “Асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії” Ольга Яренчук.

На гру в БОЧА друзі чекали з нетерпінням, оскільки багато хто з них вперше почув про такий вид спорту.

Боча (італ. boccia) – спортивна гра на точність, яка належить до групи спортивних ігор із м’ячем, є паралімпійським видом. Це гра не тільки на координацію рухів, а й на кмітливість. Боча була задумана для реабілітації людей із дитячим церебральним паралічем, але пізніше в неї почали грати і з іншими серйозними захворюваннями опорно-рухового апарату. Суть гри: кинути найбільше м’ячів своєї команди, тобто одного кольору, у потрібну точку – найближче до білого.

Отже, незважаючи на прогнози синоптиків на цей день, погода таки нам посміхнулась і вдалось гарно провести змагання та поспілкуватись з друзями з різних куточків України. Змагалися дев'ять команд. До складу кожної увійшли по три гравці. Не можна не відзначити теплу, доброзичливу та дружню атмосферу, яка панувала на цих змаганнях.

Представники різних команд під час гри із задоволенням спілкувались одне з одним, жартували та вболівали. Тому ці змагання можна назвати зустріччю друзів, однодумців і просто людей, небайдужих до активного відпочинку.

Згідно своїх можливостей учасники були поділені на 3 класи:

перший - з ураженням чотирьох кінцівок (ДЦП і т.п.);

другий - з ураженням чотирьох кінцівок («шийники», міопатія, дистрофія і т.п.);

третій - зі здоровими руками (візочники-опенкласу, «ходячі» і т.п.).

По завершенню змагань переможців нагородили дипломами.

Згідно підсумкового протоколу успіхи учасників такі:

БОЧА ВС-1/ВС-2 Хом'як Майя (Рівне-Жобрин), Омельчук Ірина (Рівне-Постійне), Оніщук Надія (Житомир) -1 місце; Дубицький Вадим (В.Волинськ-Коритниця), Галка Ігор (Нововолинськ), Олійник Сергій (Вінниця-Гайсин) -2 місце; Булавка Віталій (Любомль-Куснище), Ринковська Катерина (Ковель), Марчук Дмитро (Ковель) -3 місце;
БОЧА ВС-4/ВС-5 Сафінська Вікторія (Львів), Набруско Євгеній (Ковель), Мельничук Василь (Ковель) -1 місце; Єфимчук Андрій (Маневичі-Колки), Михальчук Юрій (Львів), Шура Роман (Львів) -2 місце; Турменко Леонід (Луцьк), Кривун Іван (Львів), Куранов Олександр (Іваничі-Соснина) -3 місце;

БОЧА опен-клас Рихтюк Юрій (Ковель-Малий Порськ), Баран Надія (Луцьк), Румак Павло (Львів) -1 місце; Лутенко Ірина (Закарпаття-Тячів), Гаврильчук Володимир (Івано-Франківськ- Надвірна), Валько Тетяна (Віниця) -2 місце; Зінчук Тарас (Ківерці), Жмуйда Валерія (Ковель), Баюк Тетяна (Ковель) -3 місце.

Суддівство провели: 1-й корт Лисюк Володимир, секретар Галівода Любов; 2-й корт Савчук Ілля, секретар Радомський Владислав; 3-й корт Луцик Станіслав, секретар Галівода Надія; головний суддя Кравчук Володимир, головний секретар Фурманюк Інна.

Дякуємо за сприяння в проведенні заходу відповідальному Смалю Павлу, голові ГО “Жест допомоги” Котилку Ярославу та усім волонтерам.Ольга Яренчук,
прес-секретар громадської організації
“Асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії”

#Боча #Спорт

Читайте також

У Ковелі відбувся фізкультурно-оздоровчий фестиваль серед осіб з інвалідністю «Перемагай себе»

У Ковелі відбувся фізкультурно-оздоровчий фестиваль серед осіб з інвалідністю «Перемагай себе»
Участь у ньому взяли 70 учасників з Броварів, Червонограда, Горохова, Маневич, Рівненщини, а також Ковельського, Старовижівського, Ратнівського, Любомльського районів і міста Ковеля.

У Ковелі змагались спортсмени з обмеженими фізичними можливостями

У Ковелі змагались спортсмени з обмеженими фізичними можливостями
Вперше в місті вібувся розіграш кубка з бочче, який організували та провели активісти громадської організацїї інвалідів «Добродія в дії» разом з відділом молоді, фізичної культури та спорту.