В облдержадміністрації обговорили питання виділення земельних ділянок АТОвцям Ковеля

Нараду провів голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко 17 липня 2018 року. Під час обговорення стало відомо, що в місті Ковелі наразі є 410 бажаючих, які перебувають на черзі у реєстрі на отримання земельних ділянок. Це і учасники АТО, і сім`ї загиблих.

Таким чином керівник сектору правової, оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації Віктор Шрамко запропонував розглянути пропозицію щодо виділення земельних ділянок на території колишньої ковельської військової частини (військове містечко №19):

- Потреба вільних земельних ділянок для АТОвців в Ковелі досить суттєва. А територія військової частини – близько 19 гектарів, три з яких вже виділили та розділили між учасниками бойових дій. Тому є пропозиція розглянути саме ці ділянки,
- повідомив Віктор Сергійович.

Проте, міський голова Ковеля Олег Кіндер зауважив, що цю землю не можна роздавати, бо є Генплан та план розвитку міста, за яким там планується багатоквартирна забудова. Тож запропонував наступне:

- В нас є сьогодні військові, які стоять в черзі на безкоштовне житло та отримають квартири. Ми працюємо за прийнятою програмою та звернулися до обласної ради, аби вони теж долучилися. Окрім того, можна пропонувати земельні ділянки і в районі. Також готується окрема програма житлового будівництва для АТОвців.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, своєю чергою, зауважив, що проблему потрібно вирішувати, так як кількість військовослужбовців, які мають право на земельні ділянки – зростає:

- Ми будемо відстоювати інтереси військовослужбовців та запропонуємо альтернативні варіанти. Лише так зможемо дійти порозуміння, за якого АТОвці матимуть землю, а інфраструктура Ковеля розвиватиметься.

Таким чином, Олег Кіндер запропонував обговорювати з військовими питання виділення землі в районі та інші варіанти:

- Також вони можуть створити кооператив та брати участь у зведенні багатоквартирних будинків, частину квартир яких вони отримають. Окрім того, будемо писати листи в Міністерство оборони та Прем'єр-міністру України.

Насамкінець керівник найвищої виконавчої гілки влади в області підтримав вище вказані пропозиції та пообіцяв підписати відповідні листи.

- Держава, яка воює, повинна дбати про військовослужбовців найбільше. Хоча, і не забувати про медиків та вчителів, які виховують нове покоління, - резюмував Олександр Ілліч.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрацїі


#ДопомогаАТО

Читайте також

Чи видають посвідчення учасникам АТО органи місцевого самоврядування?

Чи видають посвідчення учасникам АТО органи місцевого самоврядування?
Мова йде про визнання добровольців АТО учасниками бойових дій та надання їм пільг на місцевому рівні, а також бійців, які вже визнані учасниками бойових дій, але ще не отримали посвідчень.