6 липня 2018 року опубліковано наказ Мінфіну від 15.05.2018 р. №511, в якому викладено в новій редакції Порядок №435 та форми звітності з ЄСВ. Тому роботодавці повинні подавати уже за серпень у вересні оновлений додаток 4 — Звіт з ЄСВ.
У термінах нічого не змінилося.

Звітним періодом є календарний місяць. Роботодавці за своїх працівників та осіб, які надають послуги чи виконують роботи згідно з договором ЦПХ, зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

У заголовній частині таблиці 1, в реквізиті 15 вказується не штатна чисельність працівників (як було раніше), а облікова кількість штатних працівників.

У таблиці 1 з’явилися рядки, в яких потрібно буде відображати різницю між фактично нарахованим розміром ЄСВ для осіб з інвалідністю за пільговою ставкою (8,41%, 5,3%, 5,5%) та загальною ставкою нарахування 22%.

До таблиці 5 додано нові графи:

• реквізит 12 – «Професійна назва роботи»;
• реквізит 13 – «Код ЗКПТР»;
• реквізит 14 – «Код класифікатора професій»;
• реквізит 15 – «Посада»;
• реквізит 16 – «Документ підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду»;
• реквізит 18 – «Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці) на яке в звітному періоді працевлаштований працівник»;
• реквізит 19 - «Військове звання».

Отже, тепер в цій таблиці потрібно буде вказувати не лише прийняття та звільнення правників, їх декретні відпустки, а ще й переведення працівника на іншу посаду або зміну назви посади! Звісно, якщо таких кадрових операцій у звітному місяці не було, складати і подавати таблицю 5, як і раніше, не потрібно.

До реквізиту 8 - «категорія особи» таблиці 5 було додано такі категорії осіб:

7 - особи із числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами;

8 - особи із числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу.

В таблиці 6 в кодах типу нарахувань з’явився новий код: 14 - сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв'язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов'язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв'язку із сторнуванням). В решта випадках, як і раніше, для відображення різниці за минулі звітні періоди користуємось кодом 13 або 2.

Наголошуємо: в попередній редакції п. 1 розділу V Порядку №435 зазначалося, що чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності. Відтепер чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.

Тобто однієї квитанції про те, що звіт було надіслано в ДФС, недостатньо, тому радимо не дотягувати подання звіту до останнього дня, щоб не порушити строків його подання.


Світлана Киричук,
в. о. начальника Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду