Сьогодні відзначається 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України

До сьогоднішньої дати прикута увага не тільки за масштабністю святкування, але і через тему, яка, мабуть, на сьогоднішній день є найбільш обговорюваною в країні церковною темою. Мова про можливе створення в Україні Єдиної української автокефальної церкви.

Що це за день?
Офіційна назва в Україні – День Хрещення Київської Русі – України (в Росії він, наприклад, називається просто – День Хрещення Русі).

Державне свято було засноване 25 липня 2008 року указом президента України Віктора Ющенка. Відзначається щорічно 28 липня.

Дата обрана не випадково. За переказами, саме в цей день в 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі.

Що відомо про хрещення?
Треба зразу підкреслити, точну дату хрещення так і не встановили, її відзначили лише ймовірно. Це 14 серпня (за старим стилем) 988 року.

Відомо, що князь Володимир вирішив хрестити Русь з політичних міркувань, в першу чергу сподіваючись цим кроком об'єднати землі, які ворогували та зміцнити власну владу.

Князю надходили пропозиції прийняти мусульманство, юдейську віру, католицтво, однак він зупинив свій вибір на православ'ї.

Згодом Володимир хрестився в Херсонесі, прийнявши нове ім'я – Василь. Також він охрестив дітей і підданих та одружився на Ганні з Візантії.

Масове хрещення народу відбулося в Дніпрі. При цьому не всі були згодні відмовлятися від язичництва, але їх "переконували". Іноді з допомогою зброї.


Джерело - 112.UA

#ХрещенняРусі

Читайте також