Щорічно десятки волинян потерпають від отруєнь грибами, деякі випадки закінчуються летально. Зокрема, в минулому році отруїлось 29 осіб, з них 9 дітей, померло двоє дорослих та одна дитина. Найбільше захворіло людей в Ковельському, Горохівському та Луцькому районах. Здебільшого потерпілі пов’язують захворювання із вживанням сироїжок, печериць, лисичок. Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

Зареєстровані також випадки отруєнь спричинені вживанням дощовиків та інших умовно придатних грибів. В поточному році від отруєнь решітками та синяками потерпіло двоє волинян (мешканці Горохівського району та м.Нововолинська). Летальних випадків не було.

В нашій області, як і по всій Україні, вживання дикорослих грибів є традиційним. Це — своєрідний харчовий продукт, який має особливий хімічний склад. У грибах знаходиться значна кількість азотистих речовин, у тому числі білків, жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР). Вони містять багато мінеральних речовин (фосфор). Але засвоюванню грибів заважає значний вміст у них клітковини, хітину, який не тільки не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, але й перешкоджає доступу травних соків. Лікарі оцінюють гриби як продукт, який важко перетравлюється. Тому страви з них можуть вживатися лише практично здоровими людьми. І ні в якому разі гриби не можна споживати дітям!

Окрім того, гриби мають властивості вбирати із землі весь спектр отруйних речовин, таких як ртуть, свинець, цинк, миш’як та ін., їх вживання іноді закінчується трагічно — грибними отруєннями, а деколи й призводить до смерті людини.