Учні 10-В класу ЗОШ №10 міста Ковеля разом зі своїм класним керівником Віталієм Волосюком написали сценарій до телесеріалу під назвою «Прокляття жовтого дракона» та відправили його на конкурс, який було оголошено в травні цього року медіахолдингом 1+1.

Ідея фільму сподобалась журі та пройшла перший тур творчих змагань. Нині на проекті триває другий тур. Аби сценарій фільму потрапив у фінал, потрібно зібрати якнайбільше голосів.

Події фільму відбуваються на Поліссі в «бурштиновому клондайку» України в любовному, драматичному та детективному стилі.

Молодого перспективного вченого НДІ, Вадима, для втілення своєї наукової роботи направляють в його рідний Поліський край, в якому не був понад 12 років. За цей час «бурштинова мафія» заради збагачення перетворила природу у «місячний пейзаж». Його родич, Ігор, знайшов великий унікально-цінний самородок бурштину, всередині якого знаходиться тварина, подібна до дракона. Про знахідку дізнається «бурштинова мафія», яку очолює мер містечка, та китайський мільярдер, який обожнює бурштин. Бандити жорстоко б'ють Ігоря і калічать одного з його синів. Перед смертю Ігор відкриває таємницю Вадиму, це змінює його життя та світогляд.

Як розповів Віталій Волосюк, під час спілкування з дітьми про можливі професії у майбутньому, чимало школярів повідомили, що мріють стати режисерами та сценаристами. Тож класний керівник запропонував спробувати свої сили на практиці. Написали сценарій, над яким працювали усі разом. А згодом учні відшукали чудову можливість отримати професійну рецензію на свою роботу. Тож відправили творчий доробок на конкурс, який саме оголосив телеканал 1+1. Ідею щодо копачів бурштину взяли з реальних подій на Волині, які свого часу були описані в одній із місцевих газет. Звичайно, сюжетні лінії створювали, покладаючись на власну фантазію та творчі здібності.

Володар першого місця отримає реалізацію ідеї. Друге місце у номінації «X-серіали» - це просування і підтримка формату серіалу на міжнародному ринку з метою продажу. Володар третього місця отримає безкоштовне навчання у Вищій школі Media & Production за обраним напрямком.

Відбір фіналістів проходитиме у три етапи. На основі голосів журі та глядацького онлайн-голосування буде обрано ТОП-20, співвідношення 70% на 30% відповідно. На другому етапі півфіналістам буде запропоновано деталізувати свою ідею, надіславши сценарій від 2 до 5 серій/випусків. Після чого журі визначить ТОП-10, які вже на фіналі особисто захищатимуть свою ідею. Саме серед них журі визначить призерів та переможця.

Проголосувати за ідею серіалу «Прокляття жовтого дракона» можна за посиланням: https://media.1plus1.ua/pitching/work/662/
Голосування триватиме до 17 серпня.

Детальніше з умовами проекту The Next Big Thing Generation можна ознайомитись на сайті 1+1 за посиланням: https://1plus1.ua/novyny/11-media-pocinae-posuk-idej-ta-zapuskae-the-next-big-thing-generation

#СценарійСеріалу #Освіта #Проекти