14 серпня у Ковелі фахівці компанії «Датагруп» - провідного оператора комплексних послуг зв'язку, презентували представникам міської влади та відділу поліції програму «Безпечне місто». Повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Пропонується створення інформаційно-аналітичного комплексу, до якого входитимуть системи відеоспостереження в потенційно небезпечних та місцях масового перебування людей, на в’їзді та виїзді з міста.

Реалізація цього проекту допоможе підвищити ефективність запобігання правопорушенням і рівень особистої безпеки ковельчан, їх комфорт та свободу. Зокрема, встановлення відеокамер дасть можливість правоохоронцям контролювати ситуацію на дорогах та миттєво реагувати на надзвичайні події. За словами спеціалістів, інноваційне програмне забезпечення дозволяє мати чітку відеозйомку, фіксувати номерні знаки автотранспорту, його маршрут руху, розпізнавати обличчя громадян, накопичувати інформацію протягом 30 діб, створювати відповідні бази даних тощо.

Перший заступник міського голови Михайло Гетьман, заступник міського голови Ігор Прокопів, керуючий справами Володимир Бойко, заступник начальника сектору превенції відділу поліції Юрій Єрохін адресували присутнім низку запитань. Цікавились досвідом інших міст, технічними характеристиками обладнання, ризиками, подальшим обслуговуванням. До речі, результативною є така практика у Житомирі, Вінниці.

У ході зустрічі працівники компанії озвучили перші кроки роботи. Спочатку потрібно визначитись з кількістю та локацією відеокамер у місті з врахуванням рекомендацій структурних підрозділів поліції, СБУ та ДСНС. Спланувати місце розташування моніторингового центру та сервера для збереження відеоданих. Охарактеризувати вимоги до камер у точках огляду, зважаючи на призначення їх використання. Варто створити робочу групу для формування пропозицій або ж визначити відповідальну особу.

Після опрацювання та узгодження всіх питань керівництвом міської влади, службами, компетентними посадовими особами, депутатами, будуть окреслені конкретні завдання. Пізніше обрахують обсяг необхідних коштів для реалізації програми, яка фінансуватиметься з міського бюджету.


#БезпечнеМісто #Безпека #МіськийБюджет