Депутати Волинської обласної ради хочуть створити тимчасову контрольну депутатську комісію для вивчення питання щодо створення меморіального комплексу на місці розстрілу та поховань близько 20 тисяч ковельчан та військовополонених, які були виявлені у селі Вербка Ковельського району.

Станом на червень 2018 року дослідники не дійшли до одностайної думки, чиє це місце поховання:

1) місце загибелі польських легіонерів періоду Першої світової війни;
2) місце загибелі радянських воїнів під час бою у Другій світовій війні (оскільки дана місцевість - це стратегічна висота з якої зручно було вести бій та захищати позиції);
3) місце поховання розстріляних в’язнів концтабору «Шталаг-301» (військовополонені та євреї).

Необхідно зважити на те, що не визначені межі поховання. Також слід враховувати той факт, що через дорогу від кар’єру, де знайдені людські останки розміщується: 1) польське кладовище; 2) військове австрійське кладовище часів Першої світової війни (зруйноване чорнокопателями); 3) дещо далі - діюче кладовище села Вербка.

В ОДА вважають, що перш за все необхідно провести ґрунтовні масштабні дослідження, із залученням кваліфікованих фахівців. Наразі усі необхідні дозволи для проведення таких робіт має комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля». За результатами досліджень мають визначитись чи буде здійснений акт ексгумації та перезахоронення або ж утворення меморіального комплексу без підняття людських останків.

Питання розглянула і постійна комісія обласної ради з питань інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Позицію ОДА озвучила начальник управління з питань внутрішньої політики Ольга Чубара. Вона запропонувала внести зміни до Регіональної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій на 2016–2020 роки та передбачити у ній заходи проведення пошукових робіт.

Депутати підтримали цю пропозицію.За матеріалами офіційного сайту Волинської обласної ради