До уваги страхувальників!

З 01 жовтня 2018 року набирає чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року №12 “Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування”.

Метою “Порядку…” є запровадження нових підходів щодо обслуговування робочими органами Фонду соціального страхування України страхувальників та упередження можливих помилок при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат.

Так, наприклад, порядком передбачено, що робочі органи Фонду до прийняття рішення про проведення фінансування будуть здійснювати попередній контроль щодо правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надавати рекомендації страхувальникам щодо їх усунення.

Такі перевірки будуть проводитись за допомогою звірки даних, наведених страхувальником у заявах-розрахунках, та відомостями, що містяться у Державному реєстрі застрахованих осіб, зокрема, наявність даних про страхувальника, про сплату ним єдиного соціального внеску, наявність у Фонді зареєстрованого нещасного випадку на виробництві і т.і.

Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами, фінансування заяви-розрахунку або надання обґрунтованої відмови у її прийнятті здійснюється робочими органами Фонду протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або її відділеннями є затверджена порядком нова форма заяви-розрахунку встановленого зразка, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення застрахованим особам та/або потерпілим на виробництві у найближчій після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Крім того, порядком запроваджується система оперативного інформування робочих органів Фонду соціального страхування щодо проведення виплат застрахованим особам шляхом надання повідомлення за формою встановленого зразка, протягом місяця з дня проведення виплат за рахунок коштів Фонду.

У разі відсутності інформації від страхувальника про проведені виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування, робочі органи Фонду соціального страхування здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

Це надасть можливість Фонду своєчасно захистити права застрахованих осіб у разі затримки належних їм виплат. Даний порядок регулює також, правила повернення страхувальником коштів до Фонду у разі самостійного виявлення страхувальником помилок при нарахуванні допомог за листками непрацездатності та окремих страхових виплат потерпілим на виробництві.

Реалізація порядку створює умови для подальшого зменшення навантаження на страхувальників шляхом спрощення звітності та скорочення кількості перевірок.


Ковельське відділення
УВД ФССУ у Волинській області