У Ковелі планують придбати спеціальні контейнери для збору відпрацьованих люмінесцентних ламп та ртутних термометрів

У Ковелі планують придбати спеціальні контейнери для використаних люмінесцентних ламп та ртутних термометрів. Для цього на розгляд чергової сесії міської ради вноситься відповідне питання. Пропонується збільшити обсяг фінансування Комплексної програми розвитку цивільного захисту міста Ковеля на 2016-2020 роки.

Як повідомив під час засідання постійної депутатської комісії начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки міськвиконкому Юрій Дідковський, планують придбати три контейнери, які використовуватимуть для збору ртутних термометрів, люмінесцентних (енергозберігаючих) ламп.

Нині у Ковелі немає відповідної служби, яка б займалася цим питанням. А потреба у зборі й утилізації таких відходів назріла давно. Адже відпрацьовані чи розбиті лампи і термометри, інші ртутновмісні прилади, які вийшли з ладу, мешканці Ковеля викидають у звичайні смітники, чим завдають непоправної шкоди довкіллю.

Контейнери встановлять у різних мікрорайонах міста. Де саме вони будуть знаходитись та хто за них відповідатиме — повідомлять згодом. Крім того, вирішуватиметься й питання щодо утилізації шкідливих (токсичних) відходів. Для цього буде укладено договір зі спеціалізованою фірмою. Варто зазначити, що утилізувати зібраний матеріал будуть не у Ковелі.

Вартість одного контейнера — близько 10 тисяч гривень. Утилізація також не безкоштовна. Гроші на ці потреби виділятимуть з міського бюджету.

Використані у матеріалі фото - ілюстративні (з мережі Інтернет)


Довідково:

Контейнери (еко-бокси) призначені для безпечного зберігання відпрацьованих ламп та елементів живлення до подальшої їх утилізації. Для зберігання люмінесцентних виробів використовуються фосфатована листова сталь. Матеріал стійкий до ударів, механічних пошкоджень, не плавиться при підвищених температурах. Всередині розташована система повільного скочування ламп, вона пом’якшує контакт, не допускаючи пошкодження ламп. Контейнер є безпечним для використання в приміщеннях з великим скупченням людей.


#Безпека #Благоустрій  #ЮрійДідковський #Депутати

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також