Ковельчани взяли участь у Всеукраїнському форумі "Право на життя", організованому Національною Асамблеєю людей з інвалідністю

З нагоди 10-річчя підписання Україною Конвенції ООН про права людей з інвалідністю 29 вересня у центрі Києва пройшов Всеукраїнський форум "Право на життя", організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю. Попри дощ, приїхало майже три тисячі учасників. Для людей з інвалідністю це було дуже складно.

У заході взяли участь представники Запорізької, Донецької, Чернівецької, Чернігівської, Київської, Полтавської, Волинської областей.

Дехто має проблеми зі здоров'ям від народження, хтось отримав їх внаслідок аварії, травм, на війні. Були ті, які не чують або не можуть розмовляти, люди з ментальними проблемами, ті, хто пересувається на візках. Усіх їх об'єднує ціла низка проблем. Насамперед – побутових.

Прийшли на акцію й тому, що дитині з інвалідністю від народження складно в суспільстві, не всі її сприймають, не кожен зрозуміє, що вона може поводити себе не так, як інші.

На Хрещатику біля Майдану Незалежності зруйнували умовну Велику Стіну Обмеження прав людей з інвалідністю, як основний бар'єр, що існує в суспільстві та не дає повноцінно жити людям з інвалідністю. Та чи подолаємо ми насправді ці суспільні бар’єри?

На події були присутні активісти з Волині - Луцька, Меневицького, Ратнівського, Горохівського районів, а також з Нововолинська і Ковеля.

Ольга Яренчук,
прес-секретар
громадської організації
«Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії»

***
Ольга Яренчук розповідає: «Дуже задоволена зустріччю з людиною-легендою Миколою Подрезаном. Ми з ним знайомі давно. Не бачились вже більше 17 років. У розмові Микола Володимирович сказав, що обов'язково приїде у Ковель».

Довідково: Микола Подрезан – киянин, йому 65 років. Має дві вищі освіти: перша – інженер-будівельник, друга – режисер; закінчив аспірантуру із соціальної роботи. Понад 25 років тому в Естонії потрапив у автокатастрофу, опинився в інвалідному візку. Керівник Міжнародного благодійного фонду інформаційної підтримки інвалідів «ІП-Фонд», організатор конкурсів «Міс Україна на візку», «Лицар України на візку». За підрахунками Подрезана, він відвідав 55 країн світу, із них 48 – на візку.#СоціальнийЗахист

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також