У ніч з 27 на 28 жовтня Україна переходить на зимовий час

В Україні традиційно в останню неділю жовтня відбудеться перехід на зимовий час. У ніч з 27 на 28 жовтня, а точніше, о 4 ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Перехід на літній і зимовий час вперше ввели у Великобританії в 1908 році для економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році. Після розвалу СРСР, в 1996 році Кабмін ухвалив постанову №509 про те, що переведення часу на зимовий в Україні традиційно пройде в ніч на останню неділю жовтня.

"Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1:00 назад", - сказано в документі.

Україна переходить на зимовий час для більш ефективного використання світлового дня та економії електроенергії. Періодично виникають дискусії про доцільність переведення годинників. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості цю постанову було скасовано. У вересні 2018 року в Україні йшли розмови про скасування повернення на зимовий час. Мінекономрозвитку допускало таку можливість, однак таке рішення поки так і не прийняте.

Євросоюз вирішив з 2019 року скасувати перехід на літній і зимовий час після опитування, у ході якого більше 80% респондентів підтримали скасування переведення годинників.

Щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 року. Останній обов’язковий перехід на літній час в ЄС відбудеться 31 березня 2019 року.

#ЛітнійЧас #ЗимовийЧас

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також