Історія проведення у Ковелі ярмарків сягає в епоху Середньовіччя. З тих пір багато води витекло з Турії, змінилося не одне покоління городян, але традиція ярмаркування, хоч в іншому вигляді і форматі, збереглася.

Ось і минулої суботи, 20 жовтня, центр міста заполонили десятки продавців, покупців, які приїхали на торги сільськогосподарською продукцією. Одні, щоб її вигідно продати, другі, щоб вигідно придбати.

Всього, як повідомила заступник начальника управління регіонального розвитку – начальник агропромислового відділу Ковельської райдержадміністрації Тетяна Шавлай, у ярмарку взяли участь 17 особистих селянських та фермерських господарств, окремі переробні підприємства. Що ж вони пропонували людям?

Традиційно великим попитом користувалися овочі і фрукти – дари осіннього поля і саду. В широкому асортименті були представлені картопля, морква, столовий буряк, капуста помідори, огірки, цибуля. Найвибагливіші смаки могли задовольнити яблука, груші, сливи. Дехто із торговельників пропонував фрукти по "демпінгових" цінах. Кілограм яблук хорошої якості, наприклад, можна було придбати за ціною від 3 до 5 гривень.

Як завжди, тішив око асортимент медової продукції, яку привезли на продаж добре знані ковельчанам пасічники. Не минали увагою покупці ковбасні вироби, копченості різних видів, молочні продукти, кондитерські смаколики тощо. Садоводи-любителі охоче розкуповували саджанці плодових дерев і кущів, адже осінь – сприятлива пора для їх садіння.

Щоправда, за нашими спостереженнями, не дуже багато на ярмарку було м'яса. Торгували тільки ті, кого ми звикли бачити тут завжди, зокрема сім'я фермера з Городища Валерія Миронюка. Привезена ним свіжина розійшлася дуже швидко, бо люди знають: м'ясо тут відмінної якості. Ще в одному місці торгували бараниною.

Від ковельчан почули ще й таке зауваження: в декого зависокою була ціна.
– Дещо з того, що я бачу на ярмарку, на стаціонарному ринку можна придбати дешевше, – сказала знайома пенсіонерка.

Але загалом організаторам ярмарку в особі міської і районної влади, відділів міськвиконкому та райдержадміністрації можна лишень подякувати за турботу про людей. Бо сьогодні тим, хто займається виробництвом і переробкою сільгосппродукції, доводиться непросто, адже взнаки даються високі ціни на пальне, транспортні послуги. Не завжди легко привезти товар у Ковель, та ще й одержати такий-сякий прибуток, щоб окупити дорогу і виробничі затрати.

Тож побажаємо сільгоспвиробникам різних форм власності дочекатися сприятливіших умов для господарювання, а, отже, більшої вигоди від реалізації вирощеного. Ну, а ковельчанам – вдалих покупок і достатніх запасів продовольства на зиму!


Фото - Мирослава Данилюка та з офіційного сайту міської ради

Джерело - Вісті Ковельщини