У Ковелі відбулось засідання робочої групи з обговорення питання впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста. До її складу входять працівники структурних підрозділів виконкому, депутати міської ради.

Проблема встановлення тимчасових споруд та конструкцій є актуальною для багатьох міст України. І Ковель не є винятком. Аби припинити їх хаотичне розміщення у місті, створити однакові умови для усіх підприємців, що здійснюють торгівлю чи надають послуги у павільйонах, кіосках (малих архітектурних формах), напрацьовують відповідний документ (Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Ковель).

Яким буде визначено комплексну схему розміщення, умови реконструкції, перенесення та демонтажу тимчасових споруд, їх переобладнання, можливість розміщення поряд холодильного та іншого обладнання. Затвердять і місця проведення ярмарків і торговельно-виставкових заходів, архітектурний тип (зовнішній архітектурний вигляд) таких споруд, перелік документів, необхідних для їх встановлення чи отримання особистого строкового сервітуту.

Умови, які наразі обговорюються, мають відповідати вимогам будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючим містобудівним обмеженням, вимогам охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарському устрою.

Порядок буде поширюватися на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичних осіб-підприємців, які мають намір розмістити тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності на території міста.

Під час засідання мова йшла і про пересувні тимчасові споруди з надання послуг у сфері розваг (атракціони, послуги прокату), сезонний продаж живих квітів та ялинок, розміщення відкритих майданчиків біля стаціонарних об’єктів ресторанного господарства та торгівлі, забезпечення санітарних норм поблизу споруд.

В ході обговорення у присутніх виникло чимало запитань та зауважень, які потребують додаткового вивчення для того, аби прийняти виважене та компромісне рішення. Наразі робоча група продовжує працювати над вдосконаленням запропонованого проекту документу.#ТимчасовіСпоруди #Підприємці #Благоустрій