Добре відома в Україні юна «дипломатка» Марійка Мовчан, яка зі своїми братами Павлом та Борисом, тривалий час листується зі світовими знаменитостями, монархами і президентами, не могла повірити, що її мрія – допомагати дітям, колись здійсниться.

Маленька знаменитість мріяла про те, щоб зібрати людей за одним столом і домовитися, як досягати миру і допомагати забезпечувати благополуччя дітей.

Мрії мають здатність здійснюватися! Марійка з братами заснувала Благодійну організацію «Благодійний фонд «Позитивна взаємодія», в якій її обрано Почесною головою і вдалася до громадської благодійної роботи.

Як результат – 9 листопада 2018 року в місті Ковелі в ресторані «Наше місто» відбувся форум благодійників і акція: "Здійснимо дитячу мрію – облаштуємо спортзал", на який зібралися поважні мешканці Волині: представники бізнесу, депутатський корпус, громадські активісти, меценати та й, просто, небайдужі до соціальних проблем люди. Захід був приурочений збору коштів для проведення ремонтних робіт у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей і облаштування спортивного залу. Про подію йдеться на сайті благодійного фонду.

Марійка Мовчан давно мріяла про доброчинну діяльність про яку часто розповідала своїм поважним адресатам. А тапер мрії «юних дипломатів» перетворилися у реальність у їхньому рідному місті.

Відкриваючи зібрання, громадський діяч і меценат Віктор Уніга наголосив, що лише спільними зусиллями усіх членів громади можна вирішувати багато соціальних питань, позитивно взаємодіяти і досягати результатів.

Директор Центру, Гануліч Олена Миколаївна, повідомила товариству, шо через цю установу пройшло вже більше 1000 дітей за 10 років існування і що суспільство, на жаль, мало цікавиться такими соціальними проблемами.

Вихователь Центру реабілітації Костючик Сергій розповів про потребу у спортзалі, адже дітям в зимовий період ніде повноцінно займатися спортом, тому просив громадськість про допомогу. Віктор Мовчан, Голова благодійного фонду «Позитивна взаємодія» презентував фонд, мету і його завдання, а також зазначив, що про успішне виконання прохання можна говорити, якщо ефективно об’єднати зусилля громадськості, органів місцевого самоврядування та державної влади. Він презентував програму діяльності Фонду на 2018\2019 роки. Закликав всіх не залишатися байдужими, а взяти активну участь у благодійній акції щодо збору коштів.

Директор Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м. Ковеля Марія Кисляк говорила про те, що можна буде поєднати використання спортивного залу, як для вихованців центру для дітей з особливими потребами, так і Волинського обласного центру, що сподобалося всім учасникам заходу.

До речі, окрім Марійки Мовчан, в заході взяли участь депутати Волинської обласної ради: пані Галина Йовик і Володимир Яренчук, які пообіцяли підняти це питання на засіданні обласної ради і, по можливості, ініціювати виділення коштів з бюджету.

Разом з тим, зі сторони представників бізнесу були присутні: Ігор Узналі, Володимир Місюра, Корець Анатолій, Павло Семенюк, Талашко Василь, Кінаш Наталя, Шум Андрій, Федір Жунке, Надія Узналі. Долучилися до заходу громадські активісти та релігійні діячі: Анатолій Сиротюк, Лабик Вадим, Андрій Откаленко, Вадим Дричик і Інна Талашко.

Наприкінці заходу Марійка Мовчан запропонувала викупити сертифікати благодійного фонду з метою проведення ремонтних робіт спортивного залу Волинського центру реабілітації дітей і чимало благодійників відгукнулося. Зокрема, чималі суми пожертвували Віктор і Сергій Уніги, Саша і Володя Місюри, Анатолій Корець, Павло Семенюк, Володимир Войтанік, родина Узналі, Талашко, Корінь Олег та інші.

Естафета добродійності продовжується і кожен небайдужий може перерахувати кошти за наступними реквізитами:

Реквізити для благодійних внесків: МФО банку – 325365, Банк – ПАТ «КРЕДОбанк» м. Львів. Код отримувача – 42571654. № рахунку отримувача – 26000011218095. Отримувач – БО «БФ «ПОЗИТИВНА ВЗАЄМОДІЯ».

Учасники заходу ухвали чимало спільних рішень, зокрема: координувати свої дії, позитивно взаємодіяти і частіше проводити такі зустрічі за участю громадськості.

«Юним дипломатам» України Марійці Мовчан, разом з братами Павлом і Борисом, досі важко провірити, що їх дитячі мрії стають реальністю. А все починалося з маленької сміливості: повірити в чудо … Та Бог може реалізувати будь-яку мрію, головне – вірити, молитися, чекати і робити посильні речі для кожного.

У підсумку, Віктор Уніга зазанчив, якщо батьки, в силу різних причин, не змогли забезпечити дітям щасливого дитинства, то ми, як свідомі громадяни, зобов’язані взяти відповідальність за таких дітей на себе. Це наш моральний обов’язок і відповідальність перед Всевишнім.

Закликаємо всіх долучатися до добрих справ і таким чином змінювати наші вулиці, міста, регіони і Україну в цілому.#ПозитивнаВзаємодія #Благодійність #Волонтери #СоціальнийЗахист #Спорт #ВадимДричик