У Ковелі з допомогою ангіографа провели першу операцію

У Ковельській центральній лікарні з допомогою ангіографа, урочисте відкриття якого відбулося місяць тому, провели перші дослідження й оперативні втручання. Вчора тут зробили три коронографії та одне стентування. Тож з гордістю констатуємо: з 20 листопада 2018 року розпочинаємо лік врятованих людських життів завдяки закупівлі за кошти Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинські області» рентген-ангіографічної системи Infinix-i Core+ INFX-8000V/G3 виробництва Canon (Toshiba).

Це обладнання – вартісне, обійшлося у понад 605 тисяч доларів. А для того, щоб воно запрацювало, у Ковелі зробили ремонт приміщень. Тож лише облаштування відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії обійшлося місцевому бюджету у майже 4 мільйони гривень. І створення умов відповідно до вимог виробника – обов’язкова опція, без якої високоточну техніку не введуть в експлуатацію та не нададуть гарантій на неї.

А ще тривалий час відбувалися навчання спеціалістів, які працюватимуть на ангіографі. По-перше, судинні хірурги та нейрохірург кількаразово пройшли курси у Київському центрі серця Тодурова, інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова, Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, в обласних лікарнях Луцька та Львова і навіть у клініках Польщі. А по-друге, постачальник делегував своїх сертифікованих фахівців у Ковель, аби місцеві медики на місці ознайомилися з тонкощами роботи з технікою. Тож і ці перші втручання у місті залізничників пройшли під пильним оком гості з Києва – провідного фахівця по ангіографії Єлизавети Мельник, яка працюватиме у ЦРЛ до кінця цього тижня. Крім неї, колегам допомагали луцькі кардіологи Олександр Христюк та Ірина Січкарук.

Те, що відбулося вчора, медичною термінологією звучить так: три коронографії та одне стентування проксимального відділу передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії (ПМШГ ЛКА). А звичайною мовою – проведено діагностику трьом волинянам віком від 35-ти до 65 років. А одному – 41-річному – після перенесеного понад тиждень тому інфаркту міокарда (про який, до слова, він навіть не знав) поставлено стент, що дозволить людині повернутися до звичного способу життя.

«Це те, задля чого й реалізовувалася ідея встановити у Ковелі таке обладнання – наближення якісної медичної допомоги до пацієнта, аби людині вчасно провести необхідні втручання. Бо найбільш у вагу нині у боротьбі з серцево-судинними недугами має час. Саме те, коли була надана необхідна допомога, визначає, чи вирвуть медики пацієнта із лап смерті і чи не загрожує йому інвалідизація», – пояснює важливість введення в експлуатацію ангіографа головний лікар Ковельське МТМО Олег Самчук.

Згоден із ним і завідувач відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії Олександр Голуб. Він уточнює, що завдяки такому обладнанню надання вкрай необхідної високоякісної допомоги займає небагато часу: скажімо, стентування, так би мовити, від А до Я, триває до 30 хвилин, а коронографія – хвилин 15. А власне роботу рентген-ангіографічної системи описує з посмішкою та коротко: «Працює супер! Повірте, пройде півроку – і навіть скептиків переконають статистичні дані завантаженості ангіографа, за якими – життя ваше чи когось із тих, хто поруч».

Джерело: Зниження рівня захворюваності на хвороби системи кровообігу-Волинська ОДА (Фейсбук)


#КовельськеМТМО

У Ковелі підписали декларації з лікарями 63,3% мешканців міста

У Ковелі підписали декларації з лікарями 63,3% мешканців міста
На Волині – це один з найкращих показників. Міська влада та Ковельське МТМО просять не зволікати з обранням лікаря, адже від цього залежить фінансування закладів охорони здоров'я.

Ковельське МТМО запрошує на роботу сімейних лікарів

Ковельське МТМО запрошує на роботу сімейних лікарів
Пропонується заробітна плата від 15 тисяч гривень, забезпечення житлом та виплата "підйомних" в сумі 50 тисяч гривень.

15 листопада у Ковельському МТМО - День донора

15 листопада у Ковельському МТМО - День донора
Бажаючі можуть здати кров у відділенні трансфузіології ЦРЛ. За добу до здачі крові необхідно обмежити вживання жирної, смаженої їжі та алкоголю.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: