29 січня вшановують пам'ять Героїв Крут. Як повідомляє офіційний сайт міської ради, з цієї нагоди у навчальних закладах міста пройдуть тематичні виховні години, лекції, засідання “круглих столів”. Зокрема, у ЗОШ №1 підготували виставку учнівської творчості “Пам’ятай про Крути”. Крім того, там відбудеться засідання старостату “Героїка трагедії Крут”.

У НВК №13 - загальношкільний захід “День пам’яті героїв Крут”. У НВК №11 - лінійка “Квіти у полі, там де Крути”. А у ЗОШ №8 запланована зустріч з учасниками Євромайдану.

Цього ж дня о 16.00 год. у приміщенні Ковельської центральної районної бібліотеки відбудеться тематичний захід «Крути - бій за майбутнє», приурочений Дню пам’яті Героїв Крут. Про це інформують на офіційному сайті Ковельської райдержадміністрації.


Довідково:

У цей день 1918 року на залізничній станції Крути, відбувся бій. Загін київських студентів хоробро боровся з більшовицькою армією Муравйова, яка в рази перевищувала в чисельності. Українське студентство ще в ті роки стало на захист Соборної України. Вони зупинили навалу лише на кілька дуже важливих для молодої країни днів, чимало з них заплатили за це своїми життями.

Студенти та гімназисти не були військовими, але вони були справжніми Патріотами.
Сьогодні українці знову відстоюють свою незалежність і територіальну цілісність держави. І подвиг цих хлопців для нас - це урок жертовної любові та відданості своїй рідній землі.