29 січня минув 101 рік з часу історичного бою під Крутами. Цей день став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за вільну Україну, символом відродження української нації.

У Ковельській центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід "Крути-бій за майбутнє". Його підготував колектив закладу спільно з Волинським обласним ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

В урочистостях взяли участь представники міської та районної влади, зокрема заступник міського голови Ігор Прокопів, голова районної ради Андрій Броїло, заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, громадських організацій, колективи навчальних закладів.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять молодих хлопців, які віддали життя за Україну понад 100 років тому, і тих, хто поліг за її незалежність й територіальну цілісність у наші дні.

Досить зворушливо ведучі учениця НВК №11 Ангеліна Махнюк та учень медколеджу Мар’ян Вергелас переповідали історичні події, використовуючи кадри кінохроніки та фотоматеріали.

Як зазначалося, з того часу Україна зазнала ще чимало випробувань. Проте ніхто й уявити не міг, що відбуватиметься на нашій землі сьогодні. Нашу країну знову намагаються поставити на коліна, знищити дух національної гідності.

Ліцеїст Борис Логвинюк каже, що він з дитинства мріяв стати військовим, і Герої Крут є прикладом для нього, адже, незважаючи на свій вік, вони були надзвичайно сміливими і мужніми. Юнаки тоді заради України пожертвували найдорожчим - своїми життями. Потрібно про це пам’ятати.

Українці знову відстоюють територіальну цілісність держави. Сучасні оборонці за покликом серця захищають незалежність, про яку мріяли молоді хлопці сто років тому. І подвиг цих юнаків - це урок справжньої любові та відданості своїй рідній землі.