Заклад дошкільної освіти №3 "Теремок" м. Ковеля приймав гостей з усіх дитсадочків Ковеля. А об'єднав всіх семінар міського методичного об'єднання музичних керівників та керівників гуртків образотворчого мистецтва "Використання українського фольклору та нетрадиційних прийомів зображувальної діяльності в естетичному розвитку дошкільників". Про свято у дитячому садку розповіла керівник гуртка образотворчого мистецтва Олена Грицюк.

Дуже насиченою була його програма. Спочатку гостям запропонували переглянути розвагу з дітьми старшого віку "Масляна! Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо" (музичний керівник Ірина Густирь). Це дійство перенесло у часи Київської Русі. Діти зустрічали ласкаве сонце - символ тепла, закликали Весну, танцювали. А що це за гуляння без веселої каруселі з різнобарвними стрічками? Вона закружляла дітей у вирі етнічних традицій і звичаїв.

Продовжилось свято приходом Масляної (керівник гуртка образотворчого мистецтва Олена Грицюк). Дівчатка залюбки взялися до приготування млинців. Скільки було радощів на їхніх обличчях, адже довірили таку важливу справу. Вони мастили млинці варенням, потім різноманітними візерунками з фруктів прикрашали. А родзинкою заняття стало прикрашання різнокольоровим кондитерським кремом, до якого додали трошки морквяного, бурячкового, шпинатного соку та какао.

Радості не було меж, тому що вони чекали на друзів-хлопчаків, які тим часом виготовляли для дівчат паперові квіточки з цукерками. Недарма кожен день Масляної називався по-різному: понеділок - зустріч, вівторок - загравання, середа - ласунка, четвер - розгуляй, п'ятниця - тещин вечір, субота - зовичі посиденьки, неділя - Прощена неділя. Всі дні цього тижня обіграли в розвазі. Хлопчики прийшли з квітами, дівчата зустріли їх з млинцями, і всі дружно пішли смакувати малиново-імбирний чай з вітамінними млинцями.

Семінар продовжився виступом директора ЗДО Наталії Сидорук на тему: "Розвиток музичних здібностей дошкільників засобами українського фольклору".

А завершився брейн-рингом (між музичними керівниками та керівниками гуртків зображувальної діяльності) "Хай в серці кожної людини живе любов до України" (методист Інна Смолярчук).