Про 15-річну ковельчанку Валерію Воробей, якій терміново потрібна операція, розповіли на телеканалі ІНТЕР

Нашої з вами допомоги потребує п'ятнадцятирічна Валерія Воробей. Дівчина вже майже 5 років мужньо бореться з важкою гематологічною недугою мієлодиспластичним синдромом. Таку хворобу в Україні не лікують. Єдиний шанс на життя це трансплантація за кордоном. Але коштує це майже три мільйони гривень. Такої суми в батьків Валерії немає.

Англійська - то хобі дев'ятикласниці Валерії. Вона мріє стати перекладачем.

"Ну в школу я зараз не ходжу. В мене індивідуальне навчання. Приїжджають друзі, однокласники приїжджають, провідують", - говорить Валерія Воробей, жителька міста Ковель.

Замість шкільної парти в дівчини лікарняне ліжко. П'ятнадцятирічна Валерія пацієнтка онкогематологічного центру.

"Дитина більш в стерильності була. Не можна відвідувати навчання, бо дітки, інфекції бактерії. Любий "чих", люба інфекція для нас страшно", - говорить Наталія Копець, мати Валерії.

Сотні таблеток, крапельниць, вливань такі будні юної ковельчанки. І так уже майже п'ять років. Наталія й досі не може повірити, що біда сталася саме з її донечкою.

"Почалось все просто з кровоточивості ясен. Потім було захворювання сполучних тканин. Це куча була аналізів. Завжди в лікарні, завжди якісь чи капали, чи ліки. І вже потрохи воно все мінялося - хвороба прогресувала, але ставала більш скритніша", - говорить Наталія Копець, мати Валерії.

Лише в листопаді лікарі встановили Валерії нищівний діагноз - мієлодиспластичний синдром.

"Це захворювання кровотворної системи. Це, коли неправильно працює кістковий мозок. Це не є лейкемія чи апластична анемія. Коли йде порушення визрівання клітин", - говорить Сергій Миронюк, завідувач онкогематологічного центру Волинської обласної дитячої лікарні.

Щоб зберегти життя потрібне пересадження кісткового мозку. Та в Україні така операція виявилася неможливою. Дівчину погодилися взяти на лікування в Стамбулі.

"Я знайшла клініку в Туреччині. Вони відгукнулися нам відразу, документи приклали вони самі і дали нам прайс зі своїми цінами 100 тисяч доларів нам потрібно зробити внесок, щоби нас взяли туди на лікування. Але це ще не все. Дальше там будуть ліки", - говорить Наталія Копець, мати Валерії.

Для родини це захмарна сума. Батьки вже звернулися до Міністерства охорони здоров'я. Але там такі заяви можуть розглядати місяцями.

"Може закінчитись фатально просто, може перейти в лейкемію мілобласну. Трансплантація необхідна. Наскільки швидко? Чим швидше - тим краще", - говорить Сергій Миронюк, завідувач онкогематологічного центру Волинської обласної дитячої лікарні.

"Зараз хочу пошвидше вилікуватись, однокласники пишуть. Вони знають, коли я здаю кров. Пишуть питаються, як аналізи. Вже дуже чекають мене в школі", - говорить Валерія Воробей, пацієнтка онкогематологічного центру Волинської обласної дитячої лікарні.

Рідні Валерії, як і вона сама, надії не втрачають. Вірять, що світ не без добрих людей, і їхня донька таки зможе й далі боротися з хворобою. А згодом втілити власну мрію допомагати людям з різних країн "знаходити спільну мову".

Аби допомогти Валерії Воробей достатньо переказати будь-яку суму на рахунок її батьків. Реквізити для допомоги:

Картка Приватбанку

5168 7573 4583 8181

Копець Олександр Миколайович, тато Валерії

Тел. 38 (096) 480 68 01

Відеосюжет, відзнятий телеканалом ІНТЕР, дивіться за посиланням:
https://podrobnosti.ua/2285617-pjatnadtsjatirchna-valerja-potrebu-negajno-transplantats.html


#Благодійність

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

За сприяння Ковельської міської ради вкотре у Ковелі провели арт-терапію для бійців АТО та їх родин

За сприяння Ковельської міської ради вкотре у Ковелі провели арт-терапію для бійців АТО та їх родин
Такий метод реабілітації досить позитивно впливає на емоційний стан учасників. Крім того, вони спілкувалися з психотерапевтом, вчилися відновлювати рівновагу та керувати емоційними станами.